News

Amy Hennig została zatrudniona przez wytwórnię filmową Skydance Media

Maria Wawrzyniak, 19.11.2019 16:35 1

Autorka zyskała rozgłos dzięki pracy nad serią Legacy of Kain. Później tworzyła również między innymi scenariusze do cyklu Uncharted.

Jeżeli należycie do grona fanów trzecioosobowych gier akcji, to na pewno kojarzycie Amy Hennig. Jej kariera rozkwitła już w latach 90., kiedy zajmowała się serią Legacy of Kain, aczkolwiek i tak najbardziej słynie z tego, że była jedną z ważniejszych osób przy produkcji trzech pierwszych odsłon kultowego cyklu Uncharted od studia Naughty Dog. Niestety, w ubiegłym roku Electronic Arts zamknęło Visceral Games, gdzie Hennig miała wyreżyserować nową grę z uniwersum Gwiezdnych wojen, która ostatecznie została anulowana. Oczywiście, nie potrzeba było dużo czasu, aby twórczyni znalazła dla siebie nowe miejsce – co ciekawe jednak, tym razem kobieta została zatrudniona przez wytwórnię filmową.Źródło: BAFTA.org

Mowa o Skydance Media, które wyprodukowało chociażby ostatnie odsłony Terminatora oraz Mission Impossible. Dowiedzieliśmy się, że Hennig dołączy do innego byłego członka Electronic Arts, Juliana Beaka. Razem mają utworzyć zupełnie nowy, specjalny zespół, którego zadaniem będzie kształtowanie przyszłości mediów interaktywnych. Firma opublikowała również oficjalne oświadczenie, gdzie czytamy, że projekty ekipy będą przeznaczone na platformy streamingowe i mają przypaść do gustu zarówno graczom, jak i totalnym laikom:

Julian i ja jesteśmy niezwykle podeskcytowani faktem, że możemy wspólnie z innymi tworzyć Skydance. Bardzo cieszymy się na tę współpracę, mając nadzieję na odkrycie nowych granic w świecie rozrywki i zapoczątkowanie nowych sposobów na opowiedzenie immersyjnych historii poprzez technologię. Naszym celem jest tworzenie zachęcających i innowacyjnych doświadczeń, które będą odznaczać się bardzo wysoką wartością produkcyjną oraz jakością wizualną, wyznaczając standardy, jeśli chodzi o nowe media.

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze