News

Nowa odsłona serii Battlefield ukaże się najszybciej w 2021 roku

LM, 30.10.2019 08:00 0

Podczas spotkania z inwestorami Andrew Wilson poruszył także wątek możliwej kontynuacji serii Titanfall.

Jeśli najnowsza odsłona serii pierwszoosobowych strzelanin, Battlefield V, niezbyt przypadła Wam do gustu i jesteście skłonni poczekać na kolejną część, to nie mamy dla Was zbyt dobrych wieści. Okazuje się, że Electronic Arts jeszcze ma sporo pomysłów na rozwój tytułu, a kolejnego Battlefielda możemy spodziewać się najszybciej w roku fiskalnym 2022. Tym samym najpewniej nowy BF ukaże się jesienią 2021 roku, a do tego czasu studio DICE zamierza wspierać wydane w minionym roku Battlefield V.

Takimi informacjami uraczył nas prezes Ubisoftu, Andrew Wilson, który wskazał, że przywołana tu decyzja podyktowana jest także zmieniającym się rynkiem, a konkretnie – nadejściem nowej generacji konsol. Mówiąc wprost, EA zamierza nieco wstrzymać wydawnicze plany, do czasu, aż konsole dziewiątej generacji pojawią się w większej liczbie domów. To jednak nie wszystko, gdyż okazuje się, że presję związaną z wydawaniem regularnych odsłon serii Battlefield zdjął z wydawcy sukces gry Apex Legends i rosnąca popularność gry Star Wars: Battlefront II. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że po obie odsłony sieciowych gier w uniwersum Gwiezdnych Wojen sięgnęły już 33 miliony graczy.

Warto przy okazji wspomnieć, że seria Battlefield nie jest jedyną, która zostanie nieco spowolniona z uwagi na sukces Apex Legends. Podobny los spotka także serię Titanfall, bo chociaż EA chciałoby wypuścić na rynek Titanfall 3, to nie chce odciągać deweloperów od prac nad tytułem, który ma szanse jeszcze wiele zdziałać na rynku strzelanek w formule battle royale.

Reasumując, wygląda na to, że nadchodzący, piąty rozdział Teatrów Wojny – Wojna na Pacyfiku – to dopiero początek długoterminowego wsparcia dla gry-usługi, a jeśli EA nie zmieni planów, to na kolejną odsłonę serii poczekamy do 2021 roku.

Battlefield V ukazało się 20 listopada 2018 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.


Kup Battlefield V w sklepie Sferis.pl.

najnowsze