News

Fani serii BioShock powinni czekać na nową grę Kena Levine’a

LM, 22.10.2019 12:20 1

Najnowsza oferta pracy w studiu Ghost Story Games wskazuje, że twórca nie zamierza odcinać się od swojego wcześniejszego dorobku.

Wprawdzie, nawet jeśli studio Ghost Story Games powstało na fundamentach Irrational Games jeszcze w 2017 roku, to jak dotąd Ken Levine nie pokusił się choćby o zdawkową prezentację debiutanckiego projektu swojej ekipy. Jedynie informacje dotyczące projektu zyskujemy jedynie z kolejnych ofert pracy w studiu, a najnowsza z nich jednoznacznie wskazuje, że Levine nie zamierza odcinać się od swojego dotychczasowego dorobku. Bazująca na silniku graficznym Unreal Engine 4 produkcja ma być kreatywnym i ambitnym przedstawicielem gatunku immersive sim, gdzie akcja i narracja będą uwarunkowane działaniami i wyborami podejmowanymi przez gracza. Nowy członek ekipy powinien dobrze orientować się w aranżowaniu uwarunkowanych systemowo czy wcześniej oskryptowanych wydarzeń.

Tym samym, nawet jeśli nie mamy dotąd nawet skrawka konkretnej informacji, to możemy przypuszczać, że fani takich tytułów jak BioShock czy System Shock 2 powinni z uwagą śledzić kolejne ogłoszenia studia. Przypomnijmy, że jego dewizą jest tworzenie gier, których głównym motorem napędowym jest narracja i fakt, że gra oczekuje czegoś od graczy. Oczywiście, gdy tylko Levine ujawni szczegóły debiutanckiej gry Ghost Story Games, to z pewnością się o tym dowiecie.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze