News

Guerrilla Games zbroi się na kolejną generację konsol. Horizon Zero Dawn 2 w drodze, a może coś jeszcze?

LM, 08.10.2019 12:55 3

W ostatnich tygodniach holenderskie studio zamieściło kilkanaście ofert pracy.

Wygląda na to, że holenderskie studio Guerrilla Games nie spoczęło na laurach po udanej premierze dedykowanego konsolom PlayStation 4 Horizon Zero Dawn. Wygląda na to, że jest wręcz przeciwnie i twórcy już podkręcają tempo przed premierą kolejnej generacji konsol. Za pośrednictwem różnych kanałów komunikacyjnych firma opublikowała kilkanaście rozmaitych ofert pracy, w których poszukuje współpracowników do niezapowiedzianej jeszcze gry w otwartym świecie. Z jednej strony możemy być niemal pewni, że trwają prace nad kontynuacją Horizon Zero Dawn, bo gra odniosła sukces na wszystkich możliwych polach, stając się jednym z najlepszych tytułów ekskluzywnych na konsolach Sony. Z drugiej strony jeszcze jakiś czas temu Guerrilla prowadziło nabór do projektu gry z dużym naciskiem na elementy RPG i to on może przetrzeć szlak dla kontynuacji przygód Aloy na PlayStation 5.

Oczywiście wciąż istnieje szansa, że te pozornie dwa niezależne projekty to zwyczajnie Horizon Zero Dawn 2 wzbogacone o mechaniki RPG. Jednak fakt, iż twórcy poszukują nowego Lead Game Designera, podczas gdy trzon zespołu odpowiedzialnego za sukces Horizon Zero Dawn wciąż jest w komplecie, wskazuje raczej na dwie osobne gry. Tym bardziej że o aktywnym procesie deweloperskim nowego Horizona aktorka Janina Gavankar wspominała już podczas kwietniowej gali Star Wars Celebration Day. Do tego dochodzi jednak kolejny wątek – sieciowy charakter jednej z przywoływanych tu produkcji, gdyż studio poszukuje także speców od protokołów sieciowych, systemu dobierania przeciwników i drabinek rankingowych.

Jedno jest pewne – w Guerrilla Games praca wre i możemy jedynie czekać, aż ekipa zdecyduje się podzielić z nami szczegółami swoich bieżących projektów.

Horizon Zero Dawn zadebiutowało 28 lutego 2017 roku, a kilka miesięcy później otrzymało jedyne fabularne rozszerzenie zatytułowane Frozen Wilds. Tytuł dostępny jest wyłącznie na PlayStation 4.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze