News

Crusader Kings III z zapowiedzią na PDXCON 2019?

LM, 30.09.2019 19:41 2

Paradox podgrzewa atmosferę przed nadchodzącym konwentem w Berlinie.

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od tegorocznej edycji konwentu miłośników gier szwedzkiej firmy Paradox Interactive - PDXCON, podczas którego fani strategii doczekają się zapowiedzi nowej gry od Paradox Development Studio. Tymczasem wydawca postanowił nieco podgrzać atmosferę na Twitterze, publikując załączone do wiadomości nagranie. Na krótkim filmiku Linda Tiger, główny producent nieujawnionej jeszcze gry, zaprasza na konwent. Warto zwrócić uwagę, że chociaż bohaterka nagrania nie mówi wprost o tytule, to samo ujęcie zrealizowano przy rycerskiej zbroi, a producentka opiera się o dwuręczny miecz. Jednym słowem, kieruje naszą uwagę bezpośrednio w stronę gry Crusader Kings III. W kolejnym tweecie dowiedzieliśmy się, że nową grą na pewno nie jest Victoria 3, co było już wspominane wielokrotnie.

Warto teraz na chwilę powrócić do naszego tekstu z lipca 2018 roku, w którym padły wzmianki o Crusader Kings III – ustępujący ze stanowiska prezesa Paradox Interactive Fredrik Wester dał nam wyraźnie do zrozumienia, że kolejna odsłona osadzonej w średniowiecznych realiach strategii jest tylko kwestią czasu. Oczywiście jest szansa, że twórcy specjalnie próbują skierować nasze domysły gdzie indziej, ale równie dobrze mogliby nie mówić nic. Tym samym fani marki Crusader Kings mogą trzymać kciuki za zapowiedź nowej odsłony, ale wszystko stanie się jasne dopiero 19 października. Crusader Kings II zadebiutowało w 2012 roku wyłącznie na PC. Seria jest pobocznym cyklem, który przenosi rozwiązania znane z Europa Universalis na grunt wieków średnich.

Kto czeka na zapowiedź nowego Crusader Kings? A może wolelibyście coś innego? Przy okazji pamiętajcie, że uczestnicy PDXCON 2019 otrzymają darmową kopię gry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 na PC Steam.

https://twitter.com/PdxInteractive/status/1178686001797042176

Kup gry z serii Crusader Kings w ofercie sklepu Sferis.pl.

najnowsze