News

Sony potwierdziło całkowite przejęcie marki Sunset Overdrive

Maria Wawrzyniak, 17.09.2019 20:45 0

Dwa tygodnie przed końcem sierpnia japoński gigant zakupił studio Insomniac Games. Wówczas pojawiło się pytanie – co z marką Sunset Overdrive? Już wiemy.

Prawie miesiąc temu informowaliśmy Was o przejęciu przez Sony studia Insomniac Games. Wówczas wiadome już było, że twórcy znani z popularnej serii Rachet & Clank oraz świetnego Spider-Mana zaczęli pracę wyłącznie dla PlayStation. Sporo graczy zaczęło się więc zastanawiać – co z Sunset Overdrive? Źródło: Wccftech

Otóż podczas ostatniego wywiadu z Shuhei Yoshidą, szefem Sony Interactive Entertainment, zapytano go o to, czy Sony, kupując studio Insomniac Games, otrzymało równocześnie prawa do marki promowanej przez Microsoft. Odpowiedź była dość konkretna:

Sony Interactive Entertainment ma prawa do wcześniej wydanych produkcji przez Insomniac. Czy byliby chętni na pojawienie się tych dzieł na PlayStation? Insomniac Games to potężny deweloper – powiem więc tylko, że nie mogę się doczekać ich przyszłych tytułów. W zeszłym roku wydali Marvel’s Spider-Man, a wkrótce pojawi się Stormland dla Ocusula. Robimy coś.

Yoshida nie był specjalnie chętny do wyjawienia czegokolwiek więcej. Możemy więc jedynie podejrzewać, czy Sony zdecyduje się w pewnym momencie na wykorzystanie znanej i niewątpliwie cenionej przez graczy marki.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze