Sony poszerzyło swoje deweloperskie grono o studio Insomniac Games

Maria Wawrzyniak
2019/08/19 21:25

Studio Insomniac Games – twórcy między innymi takich produkcji, jak ciepło przyjęty Spider-Man czy słynny Rachet & Clank, zostało właśnie zakupione przez Sony Interactive Entertainment.

Japoński gigant dosłownie przed chwilą oficjalnie powiększył swoją rodzinę deweloperów o kolejne studio – tym razem padło na Insomniac Games. Studio będzie teraz tworzyć tytuły wyłącznie na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Można więc śmiało uznać, że to naprawdę odważny ruch ze strony Sony – zwłaszcza przed zbliżającą się wielkimi krokami nową generacją. Zresztą, to nie może być przypadek.Sony poszerzyło swoje deweloperskie grono o studio Insomniac GamesInsomniac Games to szanowany deweloper, odpowiedzialny w większości za najlepiej sprzedające się gry na PlayStation 4. Dostaliśmy przecież genialnego Spider-Mana, a także Rachet & Clank. Starsi gracze na pewno kojarzą też to studio dzięki Spyro the Dragon.

Tym samym Sony oznajmiło, że Insomniac Games jest 14 studiem należącym do Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios. Do tego dostaliśmy ciekawą informację dotyczącą Spider-Mana – do lipca 2019 roku tytuł sprzedał się w grubo ponad 13,2 mln egzemplarzy na całym świecie. Brzmi dobrze.


GramTV przedstawia:

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!