Twórcy Homefront: The Revolutions przejęli prace nad Dead Island 2

pepsi
2019/08/14 19:50

Wreszcie coś konkretnego ujawniono na temat produkcji Dead Island 2. Jak poinformowało THQ Nordic, prace nad projektem powierzono nowemu studiu.

Twórcy Homefront: The Revolutions przejęli prace nad Dead Island 2Dambuster Studios przejęło prace nad Dead Island 2 – przekazało THQ Nordic, właściciel praw do tytułu. Zespół ten znany jest przede wszystkim ze średnio udanego (łagodnie mówiąc) Homefront: The Revolution. Gra zadebiutowała w 2016 roku i szybko zraziła do siebie krytyków, co zostało odzwierciedlone w średniej ocen (wersje konsolowe nie doczłapały nawet do pułapu 50 punktów). Można więc mieć wątpliwości czy dla i tak targanego problemami projektu jest to najlepszy wybór.

Przypomnijmy, że pierwotnie Dead Island 2 miało powstać w Techlandzie, który stworzył pierwszą część. Ostatecznie okazało się jednak, że Deep Silver prace powierzył innej ekipie – Yager. W marcu 2016 roku, niecałe dwa lata po oficjalnym ogłoszeniu tytułu na E3 2014, wydawca przekazał projekt Sumo Digital. Teraz okazuje się, że i ten zespół nie podołał zadaniu i nie doprowadzi projektu do szczęśliwego finału.

GramTV przedstawia:

Edycje cyfrowe gier w sklepie sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!