Kolejna fanowska kreacja, tym razem John Wick w stylu gier NES

Maria Wawrzyniak
2019/07/20 18:10

John Wick zdaje się podbijać nie tylko przemysł filmowy. Kolejna fanowska modyfikacja, tym razem na wzór gier na kultowego NES–a, pozwala nam wcielić się w legendarnego zabójcę.

Wcześniej postać Johna Wicka pojawiła się w grze Fortnite, w przyszłości natomiast pojawi się strategiczna gra John Wick Hex. Jeśli jednak nie chcecie na nią czekać, możecie zagrać w grę o bardzo prostym, zupełnie niesubtelnym, a już na pewno niczego niesugerującym tytule.Kolejna fanowska kreacja, tym razem John Wick w stylu gier NESOto John Wick. Właśnie tak.

To nie jest przepiękna gra z gatunku RPG, nie jest to również trójwymiarowa gra akcji. To produkcja wzorowana bardzo starymi grami na konsolę NES (Nintendo Entertainment System). Teraz możesz więc nie tylko grać Wickiem w battle royale czy strategicznie eliminować kolejne cele, ale także zagrasz w najbardziej tradycyjnego shoot’em up-a, jaki może tylko być.

Nie należy jednak zapominać, czym tak naprawdę charakteryzowały się 8-bitowe produkcje z lat osiemdziesiątych – nieludzkim (no, pewnie według niektórych trochę przesadzam) poziomem trudności. John Wick idealnie go odzwierciedla. W grze możesz skakać, strzelać i kucać. Tylko tyle i aż tyle – klimat jest tego zdecydowanie wart. Kiedy Twój pasek życia zejdzie do zera, umierasz. Nie ma żadnej drugiej szansy, żadnego checkpointa, nic. Zaczynasz od nowa.

Tyle że właśnie w tym tkwi urok tego typu produkcji, nie?

GramTV przedstawia:

W John Wick możesz zagrać już teraz, całkowicie za darmo. Wystarczy wejść na stronę itch.io i wyszukać jej po tytule, dlatego postanowiliśmy ułatwić Wam to zadanie – oto link.

Miłego umierania!


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
20/07/2019 22:13

Nawet niezłe pomimo braku przeładowywania.