News

The Elder Scrolls Online może otrzymać funkcję cross-play. Wiemy, że gracze tego chcą – przekonuje dyrektor kreatywny

LM, 05.07.2019 11:31 0

Wygląda na to, że udostępnienie cross-playu w Fortnite na konsolach Sony dało początek istotnym zmianom w grach sieciowych.

Jeśli zdążyliście już ograć wszystkie dostępne na rynku odsłony serii The Elder Scrolls na każdy możliwy sposób, ale wciąż mało Wam Tamriel, to pozostaje jedynie MMORPG The Elder Scrolls Online od ZeniMax. Tytuł jak dotąd odegrał sporą rolę w podtrzymaniu na rynku świadomości marki po premierze Skyrima, a biorąc pod uwagę fakt, że na The Elder Scrolls VI już trochę czekamy, a te nie nadejdzie zbyt prędko, to twórcy TESO doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że gra musi się nieustanie rozwijać. Efekty tej polityki możemy oglądać za pośrednictwem regularnie wypuszczanych dodatków i aktualizacji, jak chociażby wydane na początku czerwca rozszerzeni Elsweyr, ale tam, gdzie gra sieciowa na wiele platform, tam prędzej czy później pojawi się pytanie o funkcję crossplay.

W rozmowie z redakcją Wccftech dyrektor kreatywny The Elder Scrolls Online, Rich Lambert, przyznał, że udostępnienie graczom funkcji cross-play i cross-save jest jednym z elementów, który twórcy rozważają już od długiego czasu. Nieco wcześniej tego typu funkcje były mniej pożądane, ale wraz ze zmianami na rynku stały się absolutnym must have gier sieciowych. Wiemy, że gracze chcą wprowadzenia tej funkcji, ale przynajmniej na tę chwilę nie mamy jej na mapie kolejnych aktualizacji – przekonuje Lambert.

Wygląda na to, że jeśli oczekujecie funkcji cross-play w TESO, to musicie jeszcze uzbroić się w cierpliwość, ale wydaje się, że twórcy z pewnością nie pominą jej w nadchodzących planach. Oczywiście nie padły tu żadne konkretne deklaracje, ale biorąc pod uwagę fakt, iż na premierę The Elder Scrolls VI poczekamy zapewne jeszcze kilka lat, to możemy śmiało założyć, że ZeniMax Online zrobi wszystko, by utrzymać i powiększać bazę graczy.

The Elder Scrolls Online dostępne jest na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze