News

Pamiętacie strategię Pharaoh? Koniecznie rzućcie okiem na Builders Of Egypt

LM, 05.07.2019 10:39 3

Czas powrócić do obowiązków zarządcy w starożytnym Egipcie. Mamy zwiastun, screeny i pierwsze konkrety.

Dobra wiadomość dla miłośników strategii typu city builder. Jeśli kojarzycie takie tytuły jak Faraon czy Children of the Nile i co ważniejsze, przywołują one miłe wspomnienia, to z pewnością zainteresuje Was najnowsza strategia ekonomiczna w portfolio firmy PlayWay. Builders Of Egypt to bez wątpienia duchowy spadkobierca rzeczonych tytułów, który ponownie pozwoli nam wcielić się w zarządcę rozwijającego się miasta w dolinie Nilu. Akcja tytułu przeniesie nas do okresu protodynastycznego, w którym zobaczymy narodziny Starego Egpitu i będzie rozgrywać się aż do śmierci Kleopatry VII.

Twórcy podkreślają, że najważniejszym elementem zabawy w Builders Of Egypt jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni miejskiej – kształtowanie siatki ulic, dbanie o relacje pomiędzy strategicznymi budynkami i czerpanie korzyści z ich sąsiedztwa. Obok tego nie zabraknie licznych aspektów związanych z dyplomacją, prowadzeniem wojen, handlem i dbaniem o potrzeby egipskiego kultu. Nie da się ukryć, że na strategię w realiach starożytnego Egiptu trochę już czekamy, ale dzięki temu wszystko zostało ujęte w dopracowanej i przyjemnej dla oka oprawie wizualnej z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 4.

gallery:13112


Produkcją gry zajmuje się studio Strategy Labs, a jej wydanie obok PlayWay wspiera także CreativeForge Games. Builders Of Egypt zmierza na PC, ale jeszcze bez konkretnej daty premiery. Co myślicie?

https://www.youtube.com/watch?v=BbnJ_WmQIn0

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze

Poznaliśmy zwycięzców Gamescom Awards 2019

Dwa dni temu podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów gamescom rozdano statuetki Gamescom Awards 2019. Najwięcej z nich zgarnęła firma Sony. Kto by się spodziewał.