E3 2019: EA ogłasza drugi sezon Apex Legends - nową broń, legendę i tryb rankingowy

therionee
2019/06/08 19:58
0
0

Twórcy podkreślają, że wzięli sobie uwagi fanów dotyczące sezonu 1. do serca.

E3 2019: EA ogłasza drugi sezon Apex Legends - nową broń, legendę i tryb rankingowy

Podczas EA Play Respawn Entertainment zapowiedział Battle Pass Season 2 dla Apex Legends o nazwie Battle Charge. Twórcy zapewnili, że kierowali się opiniami społeczności dotyczącymi sezonu 1. Wraz z nowym sezonem w grze pojawi się nowa broń oraz nowa Legenda - Wattson, jak również "nowe sposoby rozgrywki".

Na początku transmisji pokazano nową broń - L-Star - ulubioną broń fanów z Titanfall 2. Jest to raczej ciężki karabin szturmowy, który będzie zadawać znacznie większe obrażenia niż inne karabiny. Będzie go można zdobyć wyłącznie z Care Packages (podobnie jak w przypadku Kraber i Mastiff).

W sezonie 2. zostaną wprowadzone następujące usprawnienia:

  • awansowanie przez codzienne i cotygodniowe wyzwania,
  • czas potrzebny do osiągnięcia poziomu 100 zostanie znacząco zredukowany,
  • do listy nagród dodano trzy legendarne skórki, w tym skórkę Prince of Darkness dla Caustic i Jade Tiger dla Octane; będą też skórki The Intimidator dla Spitfire oraz Iron Rampage dla R-301,
  • trzy zupełnie nowe kategorie zawartości zastępują odznaki i śledzenie statystyk,
  • z pełnego reward tracka gracz zdobędzie dość Crafting Metal, by stworzyć legendarny przedmiot.

Dodatkowo, w nowym sezonie znajdzie się nowy tryb rankingowy, który powinien pomóc graczom rywalizować na wyższym poziomie. Rankingowe tryby są rzadkością w grach battle royale, częściowo dlatego, że trudno jest połączyć tak wielu graczy o podobnych umiejętnościach ze sobą.

Na końcu przedstawiono Wattson - dziesiątą postać w Apex Legends. Jest to błyskotliwa pani naukowiec i inżynier, która wykorzystuje swą wiedzę i innowacyjne technologie, by ustawiać obronne ściany albo elektryczne bariery, zadające obrażenia wrogom (lecz nieszkodliwe dla sojuszników). Jej najlepsza umiejętność to Interception Pylon, blokujący pociski (naloty, bombardowanie, granaty) oraz pomagający w ponownym naładowaniu taktycznych umiejętności, co pozwala na szybsze stawianie barier. Ojciec Wattson jest projektantem areny, więc kobieta dokładnie zna jej zakamarki. Wattson gra się nią nieco nietypowo, gdyż nie skupia się na bieganiu i strzelaniu.

GramTV przedstawia:

Drugi sezon rozpocznie się niedługo po zakończeniu sezonu 1. Nie omówiono ceny, ale możemy spodziewać się, że będzie to ok. 9,5 dolara.

Przypomnijmy także, że w Apex Legends trwa obecnie wydarzenie Legendary Hunt (limitowane czasowo do dwóch tygodni). W grze można sprawdzić się z najlepszymi graczami. Aby dołączyć do kolejki Apex Elite, należy znaleźć się w pierwszej piątce w dowolnym meczu. Aby grać dalej w Apex Elite, trzeba ciągle plasować się w pierwszej piątce. Za ukończenie limitowanych czasowo wyzwań można zdobyć nowe rzadkie, epickie i legendarne skórki. Przez weekend, do 10. czerwca, godziny 19:00, można też zdobywać podwójne doświadczenie (bazowe i w Battle Pass). Ukończenie dowolnego meczu w pierwszej piątce pozwala zdobyć pełen poziom Battle Pass (raz dziennie). Co 3-4 dni zmieniają się też skórki dostępne w sklepiku w grze. Posiadacze Battle Pass mogą też zdobyć dwie dodatkowe, legendarne skórki: Legendary Honored Prey R-301 (za posiadanie przepustki) oraz Wraith Night Terror Legendary (za zdobycie poziomu 15).


Szeroki wybór gier EA znajdziesz w sklepie Sferis.pl

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!