News

Total War: Three Kingdoms - Creative Assembly o planowanych dodatkach i narzędziach dla modderów

LM, 21.05.2019 18:46 0

Najnowsza odsłona cyklu Total War zadebiutuje wyłącznie na PC już 23 maja.

Wprawdzie nowa gra z serii Total War od studia Creative Assembly – Three Kingdoms – jeszcze nie trafiła na rynek, ale nie przeszkodziło to twórcom nakreślić plany związane z dalszym rozwojem tytułu. Okazuje się, że deweloperzy zamierzają przygotować nie tylko płatne dodatki, ale też rozbudowany zestaw narzędzi, z których użytek zrobią fani modyfikacji.

W najnowszym poście na oficjalnej stronie marki James High poinformował, że podobnie jak w przypadku wcześniejszych gier, studio Creative Assembly zamierza przyłożyć się do popremierowego wsparcia dla Three Kingdoms, udostępniając aktualizacje, darmową zawartość i płatne dodatki. Te ostatnie przyjmą nieco inny format w stosunku do poprzednio wydanych rozszerzeń – twórcy mają bardzo obszerny materiał źródłowy w postaci Opowieści o Trzech Królestwach autorstwa Luo Guanzhonga i zamierzają w pełni wykorzystać ten potencjał. Tym samym DLC będą wypadkową pomiędzy dotychczas wydawanymi paczkami Culture i Campaign. Dodatki zaoferują nowe miejsca startowe, nowe i znane już postacie, a wszystko to w granicach konkretnej opowieści. Oczywiście jednocześnie otrzymamy także nowe grywalne frakcje i dodatkowe mechaniki, które urozmaicą rozgrywkę i uatrakcyjnią kolejne sesje.

Co więcej, krótko po premierze gry na serwerach pojawi się Assembly Kit, który zaoferuje znacznie szerszy zakres zmian w oryginalnym kodzie i będzie wspierał kreatywność twórców. Pakiet narzędzi powstaje od jakiegoś czasu z udziałem wybranej grupy modderów, więc możemy śmiało oczekiwać, że już na dzień premiery otrzymamy ciekawy zestaw funkcji.

Total War: Three Kingdoms ukaże się 23 maja na komputerach osobistych. Zainteresowanych odsyłamy do wiadomości, w której przybliżyliśmy oficjalne wymagania sprzętowe tytułu.

https://www.youtube.com/watch?v=4UhSsPhIpqM

Fanów serii Total War zachęcamy do sięgnięcia po tytuły z cyklu dostępne w ofercie sklepu Sferis.pl.

najnowsze