News

Pracownicy Riot Games zastrajkują w związku z dyskryminacją płciową?

Patryk Purczyński, 30.04.2019 18:28 3

Twórcy League of Legends przeżywają wewnętrzne problemy. Są one na tyle głębokie, że pracownicy postawili sprawę na ostrzu noża i grożą strajkiem.

Widmo strajku protestacyjnego zawisło nad Riot Games. Zgodnie z piątkowymi doniesieniami Kotaku i Waypointu, dwóch obecnych i trzech byłych pracowników studia oskarżyło je o dyskryminację płciową i zagroziło oddaniem sprawy do sądu. W odpowiedzi władze firmy zaprosiły je do sądu polubownego. Wygląda jednak na to, że to za mało by załagodzić sprawę bowiem pracownicy zaplanowali protest na 6 maja.

"Wiem, że wczorajszy artykuł o wniosku Riot ws. wymuszenia sądu polubownego sugeruje, że nie posuwamy się naprzód. Muszę przyznać - to pokazuje, że wciąż mamy do wykonania pracę" - tymi słowami do pracowników studia zwróciła się na firmowym Slacku Angela Roseboro, dyrektor ds. różnorodności. "Sąd polubowny ma swoje zalety, wady i niuanse do przedyskutowania, zwłaszcza biorąc pod uwagę aktywny spór sądowy przeciwko Riot. Takie sprawy mogą być złożone, dlatego najlepiej je przedyskutować na żywo, wówczas łatwiej nawiązuje się rozmowę" - dodała.

Riot Games w oficjalnym komunikacie wyraziło z kolei nadzieję na rozwiązanie sytuacji poprzez "odpowiedni proces". "Uznaliśmy, że możemy się w pewnych względach poprawić dla naszej kultury i społeczności. Poczyliśmy już postępy i jesteśmy niezwykle skupieni na kontynuacji. (...) Nie zawahamy się wprowadzać zmiany, kiedy uznamy, że zaprowadzą nas one w odpowiednim kierunku" - brzmią fragmenty oświadczenia.

Sprawa zapewne będzie miała ciąg dalszy.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.

Popularność Apex Legends mocno spada

Apex Legends rozpoczęło z wysokiego “C”, ale ostatnie miesiące, co pokazują statystyki, nie są już tak pomyślne dla produkcji Respawn Entertainment i Electronic Arts.