News

Robert Kubica na okładce polskiej wersji F1 2019

Małgorzata Trzyna, 26.04.2019 17:16 0

Zacięta rywalizacja na torze rozpocznie się pod koniec czerwca.

Już 28 czerwca (podczas austriackiego Grand Prix F1) do sprzedaży trafi F1 2019 - oficjalny tytuł Mistrzostw Świata Formuły 1. Fani mogą liczyć na nowe wrażenia przeniesione bezpośrednio z torów prawdziwych wyścigów Formuły 1. W grze zostaną rozwinięte najlepsze elementy znane z poprzednich edycji i pojawią się nowe elementy oraz tryby gry, które zostaną zapowiedziane w najbliższych miesiącach.

O Grand Prix będziemy mogli powalczyć jako Robert Kubica - najbardziej utytułowany, polski kierowca wyścigowy i rajdowy, który powrócił do rozgrywek w sezonie 2019, by zasilić zespół Williams. Wcielając się w polskiego mistrza, zasiądziemy za kierownicą bolidu FW42 w walce o pole position i Grand Prix największych torów F1. Robert Kubica pojawi się także na polskiej okładce F1 2019, obok aktualnego mistrza świata, Lewisa Hamiltona.

W F1 2019 po raz pierwszy w historii serii pojawi się maszyna stworzona specjalnie na potrzeby gry, zaprojektowana we współpracy z zespołem inżynierów pod pod kierownictwem Rossa Brawna oraz Pata Symondsa. Specjalnie dla tej maszyny opracowano także liczne malowania. Bolidem tym będziemy mogli rywalizować w trybie wieloosobowym.

Zapowiedziano również F1 2019 Legends Edition, z dodatkową zawartością: gracze będą mogli cofnąć się do 1990 roku i wcielić się w najlepszych kierowców wszech czasów - Ayrtona Sennę (zasiadającego za kierownicą bolidu McLaren MP4/5B i Alaina Prosta (kierującego Ferrari F1-90), biorąc udział w klasycznym starciu w ponad 8 wyścigowych wyzwaniach. Przygotowano także dodatkowe elementy kosmetyczne bolidów i zespołów Senny i Prosta oraz sylwetki kierowców w trybie kariery. Legends Edition będzie dostępna trzy dni przed oficjalną premierą gry.

Codemasters postanowiło także uczcić 10 lat obecności marki F1 na rynku, przygotowując specjalną edycję F1 2019 Anniversary Edition, z dodatkową zawartością w postaci dwóch zwycięskich bolidów z klasycznego sezonu 2010: Ferrari F10, prowadzonego przez Fernando Alonso i Felipe Massę oraz McLarenem MP4-25 Lewisa Hamiltona i Jensona Buttona. Maszyny te dołączą do klasycznych bolidów Red Bulla RB6 Sebastiana Vettela i Marka Webbera z 2010 r. oraz innych klasycznych maszyn z biblioteki F1 2018 r.

F1 2019 to najambitniejszy tytuł w historii marki, który zostanie rozszerzony o rozgrywki Formuły 2. Gra z Robertem Kubicą na okładce będzie dostępna w polskiej wersji językowej. Tytuł ten zmierza na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC.

najnowsze