News

Nowa gra twórców The Surge 2 będzie przypominać Soulsy, ale będzie grało się w nią "nieco inaczej"

Małgorzata Trzyna, 15.04.2019 11:29 1

Deck 13 wykorzysta swą wiedzę i doświadczenie, przygotowując nową markę, a równocześnie wprowadzi nowe pomysły.

The Surge 2

Deck13, twórcy Lords of the Fallen i The Surge obecnie pracują nad The Surge 2. Jednak w planach mają już kolejną grę - zupełnie nową markę. To także będzie tytuł z gatunku Souls-like, ale będzie grało się w niego "nieco inaczej". Hasłem reklamowym gry jest "Zbieraj. Przewyższaj. Podbijaj." Choć raczej kojarzy się ono ze strategią, gra będzie hardcorowym RPG akcji.

- Naprawdę lubimy ten gatunek - powiedział Jan Klose, dyrektor kreatywny The Surge 2. - Naprawdę lubimy akcję, nie chcemy tworzyć nowej marki ani zajmować się pomysłami, które są zbyt casualowe. Naprawdę chcielibyśmy pozostać przy wyzwaniach. Chcemy zrobić niektóre rzeczy nieco inaczej. Szukaliśmy zatem czegoś, gdzie moglibyśmy wykorzystać oba pomysły. W nową grę będzie grało się inaczej, ale mamy nadzieję, że fani The Surge 2 dadzą jej szansę... Mamy pomysły, mamy koncept, co chcemy zrobić i prawdopodobnie wiele się jeszcze zmieni po drodze. Zawsze chcemy robić takie rzeczy, byście tak naprawdę nie wiedzieli, gdzie was one zaprowadzą, byście czuli świeżość, rzeczy, które pasują do tego typu gier - a równocześnie pozostać wiernymi założeniom gatunku.

- Przed nami jeszcze długa droga, dopiero zaczynamy produkcję. Obecnie skupiamy się na The Surge 2 i staramy się, by była to świetna gra. Z drugiej strony, jest dla nas bardzo ważne, by kontynuować prace z Focus, bo naprawdę ich lubimy. Wykonują bardzo dobrą robotę i czujemy się tam jak w domu. Obie strony pragną zrobić razem coś nowego. Nie będzie to mała rzecz, lecz naprawdę duża, jednak obecnie znajduje się jeszcze daleko na horyzoncie.

W ramach oczekiwania na nowe gry Deck13, warto rzucić okiem na screeny z The Surge 2. Gra ma trafić na PC, PS4 i Xboksa One jeszcze w tym roku.

najnowsze