News

Gracze bombardują negatywnymi recenzjami Borderlands 1 i 2 na Steam - Randy Pitchford komentuje

Małgorzata Trzyna, 07.04.2019 15:03 7

Ogłoszenie, że Borderlands 3 będzie tymczasowo ekskluzywne dla Epic Games Store, nie spotkało się z entuzjazmem odbiorców.

Po zapowiedzi Borderlands 3 szybko ogłoszono datę premiery (13 września 2019) i potwierdzono, że gra będzie przez ograniczony czas ekskluzywna dla Epic Games Store. Niezadowoleni fani w odpowiedzi zaczęli bombardować negatywnymi recenzjami na Steam poprzednie odsłony serii. W podobny sposób gracze wyładowali frustrację na grach z serii Metro, gdy zapowiedziano, że Metro Exodus na PC będzie dostępne przez pierwszy rok tylko w Epic Games Store. Do sytuacji postanowił odnieść się Randy Pitchford, szef Gearbox:

- Co za ironia - skoro niewłaściwe wykorzystywanie funkcji recenzji jest możliwe na Steam, a Steam nie jest zainteresowane rozwiązaniem problemu, jestem w pewien sposób szczęśliwy, że 2K podjęło taką a nie inną decyzję - napisał na Twitterze.

Z perspektywy developera słusznym jest domagać się, by oceny danej gry były uczciwe. Nie jest jednak prawdą, że Steam nie jest zainteresowane rozwiązaniem problemu - niedawno Valve ogłosiło, że jeśli pojawi się zalew negatywnych recenzji nie na temat, nie będą one brane pod uwagę. System ten został wprowadzony i już działa.

Borderlands 3 ma pojawić się na Steam 6 miesięcy po premierze gry w Epic Games Store.

najnowsze

Crash Team Racing Nitro-Fueled podbiło angielskie serca

Produkcja wystartowała z naprawdę potężnym przytupem – Activision odnotowało w Wielkiej Brytanii trzeci najlepszy debiut w tym roku, przegrywając tylko z Days Gone oraz z Resident Evil 2. 

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.