Dragon Age 4 zostanie zbudowane na kodzie gry Anthem

LM
2019/04/02 21:21
0
0

Projekt wystartował w 2017 roku, ale zrestartowano go, gdy okazało się, w jak opłakanym stanie jest Anthem.

Pora na ostatnią, przynajmniej na razie, porcję doniesień związanych z sytuacją panującą w minionych latach w studiu BioWare. Po dwóch wpisach dotyczących prezentacji Anthem na E3 i kulis prac nad grą warto na chwilę pochylić się nad informacjami ujawnionymi przez deweloperów w kontekście gry Dragon Age 4.

Dragon Age 4 zostanie zbudowane na kodzie gry Anthem

Rozmówcy serwisu Kotaku ujawnili, że prace nad kolejną odsłoną Dragon Age rozpoczęły się jeszcze w 2017 roku pod kierownictwem Marka Darraha i dyrektora kreatywnego Mike’a Laidlawa. Od tamtego czasu szeregi studia opuścił Aaron Flynn, a na jego miejsce wskoczył Casey Hudson; okazało się jednocześnie, w jak opłakanym stanie jest Anthem i Mark Darrah został przeniesiony do prac nad grą jako producent wykonawczy. Obok tego za burtą BioWare’u wylądował także Mike Laidlaw, który zmienił barwy na te Ubisoftu.

Pozbawiony kierownictwa projekt zrestartowano, a deweloperów oddelegowano do prac nad Anthem, by mieć pewność, że tytuł trafi na rynek najpóźniej w pierwszym kwartale 2019. Tym samym trudno jednoznacznie orzec, na jakim etapie są obecnie prace nad Dragon Age 4, ale pewne jest, że po zmaganiach z silnikiem Frostbite przy Anthem cześć kodu gry zostanie wykorzystana przy nadchodzącej odsłonie Dragon Age, by oszczędzić deweloperom pracy.

GramTV przedstawia:

Jak łatwo się domyślać, wszystko to nie miało zbyt pozytywnego wpływu na kondycję twórców. W raporcie Kotaku wskazano, że wielu pracowników studia przechodziło przez załamanie nerwowe i czasami znikało nawet na kilka miesięcy. „Część z nich wracała, część nie”.

Anthem zadebiutowało 22 lutego na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!