News

Flying Wild Hog (twórcy Shadow Warrior) nawiązuje współpracę z nowo utworzonym Supernova Capital

Małgorzata Trzyna, 14.03.2019 17:23 0

Supernova powstała, by "ponownie wzbudzić pasję w developerach borykających się z trudnościami i znacząco poprawić morale".

Założyciel Splash Damage, Paul Wedgwood, postanowił stworzyć nową firmę - Supernova Capital LLC. Nawiązał także współpracę z polskim studiem Flying Wild Hog, znanym z serii Shadow Warrior. Celem powstania firmy Supernova jest redukowanie stresu i presji, z jakimi borykają się twórcy, w miarę gdy ich studio staje się coraz starsze.

- Zaprojektowaliśmy firmę Supernova z myślą, by ponownie wzbudzić pasję w gwiazdach-developerach, którzy borykają się z trudnościami, po prostu troszcząc się o nich; chcemy zmniejszyć zamęt, zredukować zasady, zwiększyć produktywność, dochodowość i znacząco poprawić morale - zasadniczo połączyć ich talenty ze sprawdzonym przewodnictwem Supernovej. W ten sposób razem możemy stworzyć najszczęśliwsze, najzdrowsze i najbardziej dochodowe studia w całym Układzie Słonecznym - podkreśla Wedgwood.

Jak podkreślił Michał Szustak, szef Flying Wild Hog, porozumienie to pozwoli skupić się na tworzeniu wspaniałych gier, bez radykalnych zmian w kulturze studia.

- Nie zamierzaliśmy chwytać każdej nadarzającej się okazji. Szukaliśmy tylko partnerów, którzy zapewnią nam dalszy rozwój i pomogą zrealizować nam nasze ambicje. W przypadku Supernovej mamy wrażenie, że połączyliśmy się z naszym starszym, bardziej doświadczonym rodzeństwem. Oni cenią takie same wartości, jak my: pasję graczy, szczęście pracowników i kreatywność wykraczającą poza ustalone granice.

Flying Wild Hog obiecuje, że niebawem podzieli się ekscytującymi zapowiedziami.

najnowsze