News

Paradox Interactive nie zrezygnuje ze Steam

Małgorzata Trzyna, 19.02.2019 12:54 0

Firma podkreśla, że nie zamierza wydawać gier jako tytułów ekskluzywnych dla jakiegokolwiek dystrybutora, jeśli otrzyma taką propozycję.

Imperator Rome

Paradox Interactive ogłosiło, że nie zamierza pójść śladami innych i wydawać swych tytułów jako ekskluzywnych dla wybranego dystrybutora. Jest to dobra wiadomość dla osób, które wolą mieć dostęp do całej biblioteki tytułów Paradoksu w jednym miejscu.

- W przypadku przemysłu gier, rok 2019 wygląda na rok pod znakiem rosnącej konkurencji na rynku dystrybucji - napisano w raporcie podsumowującym miniony rok. - Dla nas oznacza to pozytywny rozwój. Posiadamy silne portfolio popularnych gier i dobrze znanych marek, jest to zawartość bardzo atrakcyjna dla każdego, kto chce wejść na rynek dystrybucji. Nasza strategia nadal będzie skupiać się na szeroko zakrojonej kooperacji ze wszystkimi legalnymi dystrybutorami, zarówno jeśli chodzi o gry na PC, jak i konsole.

Paradox Interactive kojarzone jest przede wszystkim z grami z gatunku grand strategy, ale wydawało też tytuły należące do innych gatunków. W tym roku mają ukazać się Age of Wonders: Planetfall czy Imperator: Rome.

najnowsze