News

Human: Fall Flat sprzedało się świetnie, teraz trafi na smartfony

Patryk Purczyński, 13.02.2019 18:33 0

Zupełnie niepostrzeżenie Human: Fall Flat zyskało sporą popularność. Teraz gra trafi na niezwykle chłonny i rozległy rynek gier mobilnych.

Oparta na fizyce gra logiczna Human: Fall Flat sprzedała się w ponad pięciu milionach egzemplarzy - poinformował Dominic Wheatley, dyrektor wykonawczy studia Curve Digital. Gra debiutowała w 2016 roku na pecetach, a następnie trafiła na PlayStation 4, Xboksa One i Switcha. Ostatnie oficjalne statystyki sprzedaży pochodzą z marca ubiegłego roku - wówczas twórcy chwalili się czterema milionami rozprowadzonych kopii. Jak nietrudno zatem wyliczyć, miniony rok przyniósł sprzedaż kolejnego miliona sztuk.

Na tym podbój wirtualnego świata przez Human: Fall Flat się nie zakończy. 505 Games ogłosiło, że gra trafi na urządzenia przenośne. Za wersje mobilne odpowiada ekipa Codeglue, która ma już na koncie chociażby port Terrarii. - Wiemy jak zoptymalizować gry pecetowe i konsolowe do gry na ekranach dotykowych i upewnić się, że sterowanie i interfejs użytkownika są równie intuicyjne jak na pozostałych platformach - zapewnił szef 505 Games, Neil Ralley.

najnowsze