News

OtherSide Entertainment odkupiło od Starbreeze prawa do System Shock 3

LM, 12.02.2019 10:41 0

Firma nabyła prawa wydawnicze tytułu w 2017 roku.

Nie da się ukryć, że minione miesiące nie były szczególnie udane dla firmy Starbreeze - Overkill’s The Walking Dead okazało się totalną klapą, a długoletni prezes firmy — Bo Andersson postanowił ustąpić z funkcji. Całość odbiła się negatywnie nie tylko na ogólnym wizerunku Starbreeze, ale też na wynikach finansowych firmy. A ta zdecydowała się na podjęcie radykalnych działań, dla utrzymania płynności finansowej. Jednym z nich było odsprzedanie praw wydawniczych do System Shock 3 studiu OtherSide Entertainment.

Przypomnijmy, że w 2017 roku Starbreeze zadeklarowało, że zainwestuje 12 milionów dolarów w produkcję gry System Shock 3. Teraz prawa wydawnicze ponownie wróciły do odpowiedzialnego za grę studia pod warunkiem, że te zrekompensuje firmie Starbreeze wszystkie dotychczasowe koszty procesu deweloperskiego po stronie wydawcy.

Mikael Nermark ze Starbreeze podkreśla, że omawiana tu decyzja nie ma najmniejszego związku z jakością System Shock 3 i jest mu bardzo smutno z uwagi na fakt, że Starbreeze nie będzie już towarzyszyć OtherSide Entertainment w produkcji gry. Przyznaje, że nie może się doczekać chwili, gdy tytuł ujrzy światło dzienne, ale Starbreeze obecnie jest w bardzo trudnej sytuacji i przygotowuje się do restrukturyzacji, więc musiało podjąć niezbędne kroki dla wyjścia z kryzysu.

Jaki los czeka System Shock 3? O grze nie było zbyt głośno od 2017 roku i wydaje się, że jest to najlepszy moment, by deweloperzy z OtherSide Entertainment odnieśli się do całej sprawy.

najnowsze