News

Byli pracownicy Telltale zakładają nowe studio

Małgorzata Trzyna, 09.02.2019 17:40 0

Zespół chce skupić się na grach fabularnych, ich nowy projekt ma przypominać epizod Bandersnatch z trzeciego sezonu serialu Czarne lustro.

Czterech byłych starszych developerów z Telltale Games utworzyło Adhoc Studio. Są to dwaj byli dyrektorzy kreatywni - Dennis Lenart i Nick Herman, którzy odeszli z Telltale w 2017 roku, Pierre Shorette oraz Michael Choung, którzy opuścili Telltale jeszcze przed całkowitym zamknięciem. Ekipa zamierza wkrótce ogłosić nowy projekt, będący "interaktywną opowieścią". Rozmawiając o projekcie z Variety, często porównywali go do epizodu Bandersnatch z trzeciego sezonu serialu Czarne lustro.

- Zdaje się, że ten epizod połechtał ludzi w czułym miejscu, o którego istnieniu nawet nie wiedzieli - powiedział Herman. - To bardzo ekscytujące. Wiemy, że interaktywne opowieści nie są nowością, lecz jest to jeszcze nie do końca zbadane terytorium i może być ono interesujące zarówno jeśli chodzi o możliwości kreatywne, jak i komercyjne.

- Zawsze rozmawialiśmy o tworzeniu doświadczeń z prawdziwymi aktorami na ekranie, obecnie zastanawiamy się nad połączeniem filmu, telewizji i gier - dodał Shorette. - Mamy platformy do strumieniowania, z których możemy korzystać w naszych domach i na komórkach w kieszeni, więc jest to wyjątkowy czas, kiedy nie ma właściwie barier ograniczających możliwości interakcji. Jako grupa osób, którzy czerpali wiedzę i doświadczenie z tworzenia interaktywnych opowieści, zajmujących miejsce gdzieś pomiędzy, czujemy, że nadszedł idealny moment, by uformować studio, które skupi się na wypełnianiu nowych przestrzeni.

Więcej o nowym projekcie usłyszymy niebawem.

najnowsze

Znamy wymagania sprzętowe GRID

2

Codemasters postanowiło podzielić się z graczami oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi do GRID, czyli najnowszej odsłony popularnej serii gier wyścigowych.