Felieton

Kampania They Are Billions ma wystarczyć na 40-50 godzin

Małgorzata Trzyna, 19 stycznia 2019 09:30 1

W kampanię nie zagramy jednak zbyt prędko - dopiero w momencie, gdy gra wyjdzie z fazy Early Access.

They Are Billions to strategia czasu rzeczywistego, która ukazała się w Early Access w grudniu 2017. Gra cieszy się bardzo dużą popularnością (w ciągu miesiąca znalazła 400 000 nabywców). Jak dotąd mogliśmy testować tryb Survival oraz tworzyć własne poziomy w edytorze. Twórcy postanowili podzielić się informacjami, czym obecnie się zajmują. Edytor poziomów zostanie rozbudowany o nowe elementy (zarówno nowe funkcje, jak i dekoracje), pojawi się też możliwość łączenia poziomów w serie. Ekipa zastanawia się też nad umożliwieniem tworzenia rozgałęziających się historii.

Kiedy będzie nam dane przetestować kampanię? Twórcy przyznali, że opóźniali jej udostępnienie, ponieważ pracują nad czymś dużo ambitniejszym niż początkowo zakładali - skoro gra osiągnęła sukces, chcą stworzyć możliwie najlepszy tytuł. Wolą być postrzegani jako "powolni", ale wydać świetny RTS zamiast się spieszyć i udostępnić przeciętny tytuł. Ujawnili również, że kampania wystarczy na 40-50 godzin. Specjalnie na jej potrzeby przygotowali setki nowych grafik. Kampania zostanie udostępniona w dniu premiery gry - Numantian Games nie chce jej wydawać w kawałkach, gdyż to opóźniłoby prace, ponadto chce zaskoczyć graczy. Ekipa opracowuje nowe jednostki i ulepszenia wyłącznie dla kampanii. Być może po wydaniu kampanii niektóre elementy pojawią się w trybie Survival. Twórcy planują także dodanie kolejnych trybów.

Wielka Brytania zniechęca graczy do grania i zachęca do chwytania za prawdziwą broń
Battlefield V otrzyma kampanię fabularną z perspektywy Niemców
Kampania fabularna w Battlefield V na nowym zwiastunie
Kolejne Call of Duty od Infinity Ward trafi na konsole dziewiątej generacji?
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.