News

PUBG - twórcy rozdają bany - konta zablokowano również profesjonalnym graczom

Katarzyna Dąbkowska, 13.01.2019 12:58 0

30 tysięcy użytkowników używało nielegalnego oprogramowania.

PlayerUnknown's Battlegrounds jest wciąż niezwykle popularną grą. Jest także produkcją, w której łatwo jest oszukiwać innych użytkowników. Jak się okazuje, oszustami nie są jedynie zwykłe „szaraki”, ale również profesjonalni gracze czy streamerzy. PUBG Corp. postanowiło banować wszystkich oszustów, którzy zdecydowali się na używanie zewnętrznego oprogramowania w grze. Dostało się również profesjonalistom.

Jak poinformowali twórcy gry, aż 30 tysięcy użytkowników, w tym 16 profesjonalnych graczy, dostało bana właśnie przez używanie zewnętrznego oprogramowania, ale nie tylko. Głównie chodziło o zainstalowany, dodatkowy radar, który pozwalał na podpatrywanie lokacji innych użytkowników na mapie. Większość z nich nie będzie mogła grać na swoich kontach przez 3 lata.

Wśród 16 profesjonalnych graczy sześciu otrzymało bana na trzy lata właśnie za używanie radaru. Czterech natomiast zostało zablokowanych na dwa lata, bo korzystali z takiego oprogramowania w ściśle określonym czasie. Dwóch profesjonalnych graczy z grupy Sans domicile fixe zostało zbanowanych za to, że wiedzieli dobrze o tym, iż ich kumple z drużyny używają takiego oprogramowania i nic z tym nie zrobili. W ten sposób stracili swoją pozycję w lidze. Red Diamonds i Pittsburgh Knights będą w stanie zagrać, jeśli wymienią oszukujących graczy na nowe osoby.

najnowsze