News

Rekordowa liczba banów od Valve w grudniu

Patryk Purczyński, 07.01.2019 19:38 0

Świąteczna atmosfera ewidentnie nie powstrzymała srogiej ręki sprawiedliwości Valve przed wymierzaniem kar tym, którzy na nie zasłużyli.

Ponad 600 tys. graczy otrzymało bany od Valve w grudniu ubiegłego roku za sprawą systemu Valve Anti-Cheat. Największe rzuty kar odbywały się w kilku falach na przestrzeni całego miesiąca. Zdecydowanie najbardziej oberwało się graczom w Counter-Strike: Global Offensive, gdzie zapanowała plaga kantujących użytkowników. Po części jest to pokłosie przejścia strzelanki sieciowej na model free-to-play, co doprowadziło do rekordowych statystyk. Wielu osobom takie CS:GO się jednak nie podoba.

Według różnych danych liczba banów rozdanych przez Valve w grudniu wynosi między 609 a 611,5 tys. Nigdy wcześniej firma nie zawiesiła aż tylu kont w ciągu jednego miesiąca. Mimo tak dużej aktywności, skoncentrowanej w dodatku na wspomnianym Counter-Strike: Global Offensive, gracze nadal narzekają, że oszukiwanie jest tam na porządku dziennym. Można się więc spodziewać, że i w styczniu internetowa policja będzie wielokrotnie wyjeżdżała na sygnale na interwencje.

najnowsze