News

Counter-Strike: Global Offensive – gracze niezadowoleni z przejścia na model free-to-play

LM, 08.12.2018 22:51 1

Tylko w piątek gra doczekała się kilkunastu tysięcy negatywnych recenzji na Steam.

W piątkowy poranek podczas gali rozdania nagród The Game Awards dowiedzieliśmy się, że najnowsza odsłona cyklu Counter-Strike – Global Offensivepo ponad 6 latach od premiery zmienia model biznesowy i będzie grą darmową dla wszystkich użytkowników platformy Steam. Jak łatwo się domyślić na odzew graczy nie trzeba było długo czekać – w ciągu doby od ogłoszenia wspomnianych doniesień profil gry na Steam otrzymał ponad 14 tysięcy negatywnych recenzji.

Okazuje się, że gracze nie tylko są niezadowoleni z faktu, że tytuł, za który wcześniej zapłacili, teraz będzie dostępny bezpłatnie dla każdego. Część ze stałych bywalców na serwerach liczyło na jakąś unikalną zawartość w grze, która byłaby dostępna jedynie dla tych, którzy zakupili grę w systemie pay-to-play. Obok tego wraz z ze zmianami Valve przesunęło wszystkich „starych” użytkowników CS:GO do kolejki Prime, czyli osobnego systemu dobierania, który miał znacznie zmniejszyć odsetek oszustów, bo powiązane z nim konta musiały być zweryfikowane numerem telefonicznym. Całkowicie nowi gracze dostęp do kolejki Prime będą musieli zakupić dodatkowo.

Wśród wszystkich zarzutów wobec wprowadzonych zmian króluje jednak obawa, że darmowe konto na Steam w połączeniu z darmowym CS:GO to idealny magnes na wszelkiej maści oszustów, których do tej pory mogła powstrzymywać jedynie konieczność ponownego zakupu gry. Znacznie rzadziej krytykowany jest za to wprowadzony w piątek tryb battle royale – Danger Zone. Gracie w CS:GO? Jak podobają Wam się nowości? Dajcie znać w komentarzach.

Counter-Strike: Global Offensive zadebiutował w sierpniu 2012 roku.

najnowsze