News

CS: GO popularniejsze niż kiedykolwiek. To dzięki przejściu na f2p i trybowi battle royale

Patryk Purczyński, 03.01.2019 16:55 0

Counter-Strike: Global Offensive ma za sobą doskonały miesiąc. Liczba aktywnych graczy w grudniu w porównaniu do listopada zwiększyła się dwukrotnie.

Ponad 20,5 miliona ludzi zagrało w grudniu w Counter-Strike: Global Offensive. Sieciowa strzelanka Valve zaliczyła zatem wyjątkowo udany miesiąc. Najlepszym punktem odniesienia jest tu listopad, gdy aktywnych użytkownikó w słynnym FPS-ie było o połowę mniej. Co więcej, choć gra rutynowo znajduje się w czołówce najchętniej używanych tytułów na Steamie, nigdy wcześniej nie mogła pochwalić się aż tak dużą liczbą użytkowników na przestrzeni jednego miesiąca.

Powody odrodzenia Counter-Strike: Global Offensive mogą być różne, ale dwa wydają się aż nader oczywiste. Po pierwsze, gra przeszła w grudniu na model free-to-play, co sprawiło, że stała się darmowa dla wszystkich. Po drugie, Valve udostępniło w niej moduł inspirowany niezwykle popularnym trybem battle royale. Skoro podziałało na odbiorców Call of Duty, to dlaczego nie na fanów CS-a?

Pomimo napływu nowych użytkowników Counter-Strike: Global Offensive nie pobiło w grudniu wszystkich rekordów aktywności graczy na Steamie. Ich średnia liczba wzrosła z miesiąca na miesiąc o 28 proc. i wyniosła 395 tys. osób. Lepszym wynikiem CS: GO mogło się pochwalić w lutym 2017, kiedy to udało się przekroczyć 400 tys. użytkowników grających średnio w tym samym czasie na przestrzeni miesiąca. W szczytowym momencie tytuł miało odpalone ponad 745 tys. graczy, o ponad 200 tys. więcej niż w listopadzie. Do rekordu, ustanowionego w kwietniu 2016 (850 tys.), było jednak daleko.

najnowsze