Felieton

Studio Starbreeze z nalotem policji i aresztowaniami

Katarzyna Dąbkowska, 05 grudnia 2018 17:37 0

Niektórych podejrzewa się o handel poufnymi informacjami.

Starbreeze, szwedzka firma odpowiedzialna chociażby za Payday 2, kilka dni temu rozpoczęła proces restrukturyzacji. Wraz z tym wnioskiem pojawiły się jednak pierwsze problemy. Okazuje się, że są one znacznie głębsze, niż mogło się nam to wydawać. Jak poinformowały lokalne media, biura Starbreeze zostały przeszukane przez policję. Doszło również do aresztowań.

Jak się okazało, chodziło o sprzedaż pokaźnej liczby akcji jeszcze przed wnioskiem o restrukturyzację. Policja miała dowody na to, że doszło do sprzedaży informacji wewnętrznych. Sebastian Ahlskog miał sprzedać swoje udziały za 3,3 miliona dolarów, a niedawny prezes, Bo Andersson Klint, sprzedał udziały za 18,6 miliona dolarów.

Starbreeze w swoim oficjalnym oświadczeniu napisało:

Dziś rano urzędnicy szwedzkiego Urzędu ds. Przestępczości Gospodarczej dokonali nalotu na biura Starbreeze w Sztokholmie. Jedna osoba została aresztowana, a przedmioty zostały zatrzymane. Nalot jest częścią trwającego dochodzenia, w którym podejrzewa się handel poufnymi informacjami.

TGA 2018: Dead by Daylight: Darkness Among Us nadchodzi. Zobacz trailer
Rozpoczyna się drugi sezon Overkill's The Walking Dead
The Walking Dead od Overkill nie sprzedaje się za dobrze
Premiera Overkill's The Walking Dead uczczona nowymi zwiastunami
najnowsze

Nowy gameplay z Beyond Good & Evil 2!

Ubisoft zaprezentował nowe fragmenty rozgrywki z Beyond Good & Evil 2. Ogłosił również, że do ekip zaangażowanych w projekt dołączyło kolejne studio.

Geralt z Rivii w Monster Hunter World!

4

Szykują się spore nowości w Monster Hunter World. Jedną z najbardziej interesujących będzie zaproszenie Wiedźmina Geralta na gościnne występy.