News

Pokemon Let's Go Pikachu/Eevee - twórca gry może wywołać burzę wśród fanów serii Pokemon

Katarzyna Dąbkowska, 02.12.2018 12:13 0

Reżyser gry twierdzi, że nie są one spin-offami, tylko pełnoprawnymi tytułami z serii.

Pokemon Let's Go Pikachu i Let's Go Eevee to produkcje, które cieszą się sporą popularnością. Doczekały się również swojego własnego zestawu z konsolą. Do tej pory powtarzano nam, iż nie są to pełnoprawne gry z serii. Taka pojawi się dopiero w przyszłym roku. Teraz jednak reżyser gry, Junichi Masuda, potwierdził, że są to pełnoprawne produkcje z serii, nie spin-offy.

- Te gry nie są spin-offami. Są pełnoprawnymi tytułami z serii Pokemon. Jeśli chodzi o to, czy robimy inne gry, które mogą łączyć się z Pokemon GO, będzie to zależało od tego, w jaki sposób te gry są odbierane. Jeśli usłyszymy, że wielu graczy mówi, iż im się podobało, że mogą sprowadzić Pokemona z Pokemon GO, pomyślimy o tym, by przyszłe gry również mogły się połączyć z tym tytułem.

Pokemon Let's Go Pikachu i Let's Go Eevee pojawiły się 16 listopada wyłącznie na Nintendo Switch. Gry wprowadzają wiele nowości w porównaniu do tego, co oferują standardowe produkcje z serii. Przede wszystkim eliminują przypadkowe spotkania z Pokemonami i dodają wspomnianą możliwość transferu stworków z Pokemon GO. Są również bardzo uproszczone w kwestii mechaniki w porównaniu do poprzednich odsłon. Więcej o grze przeczytacie w recenzji Jakuba Zagalskiego.

najnowsze