News

Command & Conquer i Red Alert wracają na PC! Tiberian Dawn na pierwszy ogień

Patryk Purczyński, 14.11.2018 19:39 6

Miesiąc temu mogliśmy o tym pisać jedynie w trybie pytającym. Teraz stało się to oficjalne: EA szykuje remastery Command & Conquer i Red Alert!

Command & Conquer: Tiberian Dawn powróci - ogłosiło Electronic Arts. Prace nad remasterem trwają we współpracy ze studiem Petroglyph oraz Lemon Sky Studios, które ma wprowadzić klasyk gatunku RTS na salony rozdzielczości 4K. Tytuł ten będzie dopiero pierwszym krokiem w przywracaniu dawnego blasku słynnej serii. Po zakończeniu prac nad Tiberian Dawn zespół weźmie się bowiem za oryginalny Red Alert! Mało tego, wspomniane pozycje ukażą się w pakiecie z wszystkimi dodatkami (Covert Ops, Counterstrike, Aftermath). Wydawca obiecuje również, że w grze nie pojawią się mikropłatności.

- Petroglyph ma wielu byłych pracowników Westwoodu w swoich szeregach i idealnie pasują do przywrócenia gier z serii Command & Conquer do życia - mówi Joe Bostic z Petroglyph. Zdaniem Jima Vesselli z Electronic Arts współpraca z ludźmi, którzy maczali palce w sukcesie oryginału, ma sprawić, że projekt odda wszystko to, co było najlepsze w produkcjach sprzed dwóch dekad. Bostic obiecuje natomiast, że za cel jego ekipa stawia sobie wykonanie "remastera", a nie "remake'u".

Produkcja jeszcze się nie rozpoczęła, więc na faktyczne pojawienie się Command & Conquer: Tiberian Dawn przyjdzie nam jeszcze zaczekać. Fanów serii nie zwalnia to jednak z obowiązku ekstatycznych reakcji na powyższe ogłoszenie.

najnowsze