Felieton

Spływają pierwsze oceny Battlefielda V. Będzie hit?

Patryk Purczyński, 08 listopada 2018 18:10 11

Wnioskując po pierwszych ocenach Battlefield V nie będzie najwyżej ocenioną grą tego roku, ale trudno też nazwać strzelankę DICE rozczarowaniem.

85/100 to obecna średnia ocen uzyskanych przez Battlefield V. Wynik jest bardzo wczesny i uwzględnia zaledwie siedem not, jakie otrzymała pecetowa wersja gry. Dodatkowo edycje na PS4 i XOne zostały ocenione po razie (odpowiednio: 90 i 70 oczek). Rezultat będzie zapewne ulegał modyfikacjom pod wpływem dodawania kolejnych recenzji i nie można go w tej chwili traktować jako miarodajnego, ale i tak warto zapoznać się z pierwszymi opiniami na temat jednej z najbardziej wyczekiwanych gier ostatniego kwartału tego roku.

"Imponujący shooter, zarówno pod kątem elementów rozgrywki i technicznych. Na premierę brakuje trochę zawartości, ale twórcy obiecują mnóstwo darmowych nowych map, trybów i broni w nadchodzących miesiącach" - pisze Hobby Consolas. Co ciekawe, na odmiennym stanowisku staje redakcja Digital Chumps, która docenia porcję zawartości zapewnianą przez Battlefielda V od pierwszego dnia.

PCGamesN szczególne pochwały kieruje w stronę kampanii dla jednego użytkownika, nazywając ją najlepszym trybem single-player w całej serii. "Napięcie przenosi się też do multiplayera" - zapewnia recenzent. JeuxActu zwraca uwagę na fakt, że od czasu Battlefielda 1 nie zmieniło się wiele, ale "piątka" korzysta na sprawdzonej formule. Gameblog.fr chwali natomiast za nowy system gry zespołowej.

Battlefield V zadebiutuje 20 listopada na pecetach, Xboksie One i PlayStation 4.

  • Hobby Consolas - 91/100
  • Digital Chumps - 90/100
  • PCGamesN - 90/100
  • Press Start Australia - 90/100
  • Jeuxvideo - 85/100
  • Jeuxactu - 85/100
  • Gameblog.fr - 80/100
  • CGMagazine - 80/100
  • GamesRadar+ - 70/100
Battlefield V z konkretnym pakietem poprawek w nadchodzącej aktualizacji
To samo, ale lepsze - przegląd ocen The Division 2
Katalog Origin Access wzbogacony o Pyre, dwie gry Star Wars i Chaos on Deponia
Anthem bardziej szczodre w endgame
najnowsze

Rozpoczęto prace nad Kenshi 2

W Kenshi 2 przeniesiemy się o 1000 lat wstecz w porównaniu z wydarzeniami z "jedynki" - do czasów Starego Imperium.