Felieton

Była gwiazda NBA zatrudniona przez drużynę esportową

Katarzyna Dąbkowska, 14 października 2018 15:42 0

Chris Bosh będzie wspomagał Gen.G.

Drużyna esportowa Gen.G zatrudniła byłą gwiazdę NBA. Chris Bosh ma pełnić rolę mentora i trenera, który będzie doradzał zawodnikom odnośnie ich pracy w zespole. Będzie im również przygotowywał do trudnych zawodów. Łącznie zajmie się pięcioma różnymi zespołami. Sam o nowych możliwościach powiedział tak:

Wszystko, co związane jest z Gen.G jest zgodne z moimi wartościami i zainteresowaniami jako zapalonego gracza. Coaching i mentoring zawsze były częścią mojego długoterminowego planu w pewnym zakresie. Tworzymy kulturę wygrywania i uczciwości w oparciu o koncepcję pracy zespołowej. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z tym zespołem, bo przyszłość Gen.G i esportu ogółem zapowiada się świetnie.

Naprawdę doceniam podejście Gen.G do budowania zwycięskich zespołów, były one jedną z pierwszych organizacji esportowych, które zatrudniały psychologów, trenerów i którzy naprawdę postawili na pierwszym miejscu zdrowie i dobre samopoczucie gracza.

Chris Bosh nie jest jedynym zawodnikiem, który trafił do esportu po zakończeniu swojej kariery na boisku. Jedną z najbardziej znanych osób jest Rick Fox, który założył Echo Fox. Esport prężnie się rozwija, co przekłada się na przemyślenia odnośnie dodania takiej dyscypliny do Olimpiady.

Blizzard okroił ekipę odpowiedzialną za dalszy rozwój Heroes of the Storm
Szwajcarzy protestują przeciwko esportowi
Esport o krok bliżej Olimpiady
ROG Strix SKT T1 Hero Edition, czyli nowy laptop Asusa dla fanów gier MOBA
najnowsze