News

Była gwiazda NBA zatrudniona przez drużynę esportową

Katarzyna Dąbkowska, 14.10.2018 15:42 0

Chris Bosh będzie wspomagał Gen.G.

Drużyna esportowa Gen.G zatrudniła byłą gwiazdę NBA. Chris Bosh ma pełnić rolę mentora i trenera, który będzie doradzał zawodnikom odnośnie ich pracy w zespole. Będzie im również przygotowywał do trudnych zawodów. Łącznie zajmie się pięcioma różnymi zespołami. Sam o nowych możliwościach powiedział tak:

Wszystko, co związane jest z Gen.G jest zgodne z moimi wartościami i zainteresowaniami jako zapalonego gracza. Coaching i mentoring zawsze były częścią mojego długoterminowego planu w pewnym zakresie. Tworzymy kulturę wygrywania i uczciwości w oparciu o koncepcję pracy zespołowej. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z tym zespołem, bo przyszłość Gen.G i esportu ogółem zapowiada się świetnie.

Naprawdę doceniam podejście Gen.G do budowania zwycięskich zespołów, były one jedną z pierwszych organizacji esportowych, które zatrudniały psychologów, trenerów i którzy naprawdę postawili na pierwszym miejscu zdrowie i dobre samopoczucie gracza.

Chris Bosh nie jest jedynym zawodnikiem, który trafił do esportu po zakończeniu swojej kariery na boisku. Jedną z najbardziej znanych osób jest Rick Fox, który założył Echo Fox. Esport prężnie się rozwija, co przekłada się na przemyślenia odnośnie dodania takiej dyscypliny do Olimpiady.

najnowsze