Informacje

Prezes ESA ustępuje. Nie wiadomo kto będzie następcą

...

Wieloletni prezes Entertainment Software Association ustąpił ze swojego stanowiska. Na razie organizacja stawia na tymczasowego zastępcę.

Prezes ESA ustępuje. Nie wiadomo kto będzie następcą - obrazek 1

Michael D. Gallagher ogłosił, że ustępuje z funkcji prezesa Entertainment Software Association. Eksponowane stanowisko objął w 2007 roku. Teraz, według nieoficjalnych informacji, został przymuszony do rezygnacji przez zarząd ESA. Powody takiej decyzji nie są jednak znane. Wiadomo, że jego tymczasowym następcą będzie Stanley Pierre-Louis, dotychczasowy starszy wiceprezes. Nie ustalono natomiast, kto obejmie funkcję na stałe.

- Służba przemysłowi gier wideo i zarządowi ESA była najwyższym zaszczytem - przekazał Gallagher w oświadczeniu. - ESA ma silną pozycję do kolejnych inicjatyw. Ma wyśmienity zespół, przepastne zasoby, siedzibę w Waszyngtonie niczym dzieło sztuki i członków, którzy zapewniają wzrost na najwyższym poziomie. Razem dostarczyliśmy nieprzerwany strumień zwycięstw w stanach, na Kapitolu i przed Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych. To wszystko wzmocniło zdolność przemysłu do tworzenia i wprowadzania innowacji - dodał.

ESA jest organizacją, w skład której wchodzą najwięksi wydawcy gier wideo na świecie. Dba ona o interesy przemysłu interaktywnej rozrywki, odpowiada również za organizację targów E3.

Najnowsze
Lubisz nas?