News

Prezes ESA ustępuje. Nie wiadomo kto będzie następcą

Patryk Purczyński, 08.10.2018 18:56 0

Wieloletni prezes Entertainment Software Association ustąpił ze swojego stanowiska. Na razie organizacja stawia na tymczasowego zastępcę.

Michael D. Gallagher ogłosił, że ustępuje z funkcji prezesa Entertainment Software Association. Eksponowane stanowisko objął w 2007 roku. Teraz, według nieoficjalnych informacji, został przymuszony do rezygnacji przez zarząd ESA. Powody takiej decyzji nie są jednak znane. Wiadomo, że jego tymczasowym następcą będzie Stanley Pierre-Louis, dotychczasowy starszy wiceprezes. Nie ustalono natomiast, kto obejmie funkcję na stałe.

- Służba przemysłowi gier wideo i zarządowi ESA była najwyższym zaszczytem - przekazał Gallagher w oświadczeniu. - ESA ma silną pozycję do kolejnych inicjatyw. Ma wyśmienity zespół, przepastne zasoby, siedzibę w Waszyngtonie niczym dzieło sztuki i członków, którzy zapewniają wzrost na najwyższym poziomie. Razem dostarczyliśmy nieprzerwany strumień zwycięstw w stanach, na Kapitolu i przed Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych. To wszystko wzmocniło zdolność przemysłu do tworzenia i wprowadzania innowacji - dodał.

ESA jest organizacją, w skład której wchodzą najwięksi wydawcy gier wideo na świecie. Dba ona o interesy przemysłu interaktywnej rozrywki, odpowiada również za organizację targów E3.

najnowsze