News

Halo: Infinite to w gruncie rzeczy Halo 6

Patryk Purczyński, 16.08.2018 19:48 0

Jeden z przedstawicieli 343 Industries potwierdził, że Halo: Infinite jest de facto kontynuacją serii i równie dobrze mogłoby być opatrzone numerem "6".

- To Halo 6. Powinniście postrzegać to jako Halo 6. Nie myślcie o tym jako o dziwnym prequelu czy czymś takim. To następna opowieść. To kolejny rozdział w trwających wydarzeniach - tak Halo: Infinite scharakteryzował w programie na Mixerze Jeff Easterling z 343 Industries. Wcześniej Chris Lee zapewnił natomiast, że Halo: Infinite jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniej odsłony cyklu, Halo 5: Guardians.

Dlaczego zatem zdecydowano się na porzucenie tradycyjnego nazewnictwa i nadania kolejnego numeru? Odpowiedź można odnaleźć w wypowiedzi Bonnie Ross, szefowej studia odpowiedzialnego za Halo. - W pewnym momencie chcemy zaprzestać nadawania numerów. Zwłaszcza na Xboksie One. W pewnym momencie musimy odejść od cyfr, a jednocześnie dać wam znać, że nadchodzi duża opowieść. Nie chcemy tworzyć Halo 17, kiedy Master Chief dobija już do 80. Nie jesteśmy Final Fantasy, nie możemy tego robić - skwitowała Ross jeszcze w 2014 roku.

Halo: Infinite zostało zapowiedziane na targach E3 2018. Twórcy poinformowali już, że nie zamierzają tworzyć trybu battle royale.

najnowsze