News

Wyniki Ubisoftu: gry na PC sprzedają się lepiej niż na XOne

Patryk Purczyński, 19.07.2018 18:30 2

Zaskakujące dane przedstawił Ubisoft w raporcie z pierwszego kwartału bieżącego roku fiskalnego. Gry na PC mają coraz większy udział w sukcesie firmy.

Gry komputerowe mają 24-procentowy udział w łącznej sprzedaży tytułów Ubisoftu w pierwszym kwartale bieżącego roku fiskalnego, notując wzrost względem tego samego okresu w roku ubiegłym o dwa punkty procentowe. Tym samym wersje pecetowe zdołały wedrzeć się na drugą lokatę w rankingu platform, zamieniając się miejscami z Xboksem One (22 proc. udziału). Na pierwszym miejscu pozostaje PS4 z 38-procentowym udziałem. Warto jednak podkreślić, że jeszcze przed rokiem wynosił on 44 proc.; wygląda więc na to, że to właśnie edycjom na konsolę Sony gry komputerowe podebrały część udziału. Tło dla tej trójki stanowią produkcje na Switcha z pięcioprocentowym udziałem (wzrost z poziomu 1 proc. rok do roku).

Przeskoczenie w hierarchii Xboksa One przez gry komputerowe może być uznane za zaskoczenie. Pecetowcy i Ubisoft mają bowiem za sobą długą i wyboistą historię, z opóźnianiem terminów wydania wersji na blaszaki i niewygodnym dla konsumentów zabezpieczaniem tytułów przed piractwem w tle. Od jakiegoś czasu nowe kontrowersje się jednak nie rodzą i być może ta poprawa relacji z pecetowcami znalazła przełożenie w wynikach sprzedaży gier na ich platformę.

najnowsze