News

Ponad połowa rodziców pozwala dzieciom grać w gry 18+

Patryk Purczyński, 13.07.2018 19:06 14

Rodzice zdecydowanie inaczej traktują gry i filmy przeznaczone dla dorosłych. Wielu opiekunów pozwoliłoby pociechom na kontakt z tytułami 18+.

Według badania przeprowadzonego przez społeczność Childcare.co.uk na ponad dwóch tysiącach rodziców z Wielkiej Brytanii, ponad połowa nie ma nic przeciwko temu, by ich dzieci grały w produkcje przeznaczone dla osób dorosłych. Duży kontrast objawia się między grami a filmami - w przypadku tych drugich tylko 18 proc. opiekunów pozwoliłoby, by ich pociechy w wieku 10-14 lat obejrzało film 18+. Aż 86 proc. respondentów przyznało, że nie zwarca uwagi na oznaczenia wiekowe na pudełkach z grami, podczas gdy w przypadku filmów kategorie te ignoruje zaledwie 23 proc. badanych.

43 proc. rodziców twierdzi, że zauważa negatywną zmianę w zachowaniach dzieci, które mają styczność z grami przeznaczonymi dla osób dorosłych. Niemal co czwarte dziecko w wyniku grania w tego rodzaju tytuły rozumie lub samo używa wulgarnego języka. 72 proc. respondnentów stanowiły matki. Wszyscy ankietowani są rodzicami dzieci z przedziału wiekowego 5-16 lat, gdzie 53 proc. stanowią chłopcy, a 47 proc. dziewczynki.

najnowsze