News

Commandosi powrócą! Nowa gra w planach

Patryk Purczyński, 12.07.2018 16:26 5

Marka Commandos zmieniła właściciela. Jej nowy nabywca kuje żelazo póki gorące i już planuje nowe gry.

Zapomniana w ostatnich latach marka Commandos trafiła w ręce Kalypso Media. Szczyt popularności serii przypadł na przełom XX i XXI wieku, gdy kolejno na rynku pojawiały się Commandos: Behind Enemy Lines (1998), Commandos 2: Men of Courage (2001) i Commandos 3: Destination Berlin (2003). Cyklem nadal zajmować się będzie hiszpańskie Pyro Studios.

- Poszukiwaliśmy odpowiedniego partnera do kontynuowania naszych produktów i marek w długoterminowej perspektywie. Kalypso ma odpowiednie doświadczenie w odświeżaniu dobrze znanych tytułów, a my jesteśmy zachwyceni faktem, że nasza marka spoczęła w tak dobrych rękach - mówi założyciel Pyro Studios, Ignacio Perez. Do swojego portfolio Kalypso Media dołączy też inne marki zespołu, Praetorians i Imperial Glory.

Znane są już pierwsze plany związane z nowymi nabytkami firmy wydawniczej. Obejmują one zarówno redystrybucję istniejących już tytułów, jak również tworzenie nowych gier. Wygląda więc na to, że Commandosi doczekają się spektakularnego, miejmy nadzieję, powrotu. Kiedy on nastąpi? Trudno to na razie oszacować.

najnowsze