Informacje

WHO uznaje uzależnienie od gier za chorobę psychiczną. Powstaje pierwsza publiczna placówka lecząca zaburzenie

... Katarzyna Dąbkowska

Uważajcie, żeby nie przesadzić z grą w Fortnite czy PUBG.

WHO uznaje uzależnienie od gier za chorobę psychiczną. Powstaje pierwsza publiczna placówka lecząca zaburzenie - obrazek 1

Kilka dni temu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zakwalifikowała nową chorobę psychiczną zwaną uzależnieniem od gier. Takie „schorzenie” jest już leczone w wielu prywatnych placówkach, ale teraz powstaje kolejna, specjalna placówka w Wielkiej Brytanii. National Health Service będzie pierwszą finansowaną z środków publicznych kliniką, która skoncentruje się na leczeniu wspomnianego uzależnienia.

Wspomniane centrum początkowo będzie skupiało się jedynie na uzależnieniu od gier, ale potwierdzono również, że w późniejszym czasie zajmie się również chociażby uzależnieniem od internetu. Klinika otrzymała już finansowanie, które pozwoli na cotygodniową opiekę nad uzależnionymi. Będzie oferowała również porady dla rodziców dzieci dotkniętych tego typu problemami.

Przypomnijmy, że Światowa Organizacja Zdrowia planowała dodanie takiego uzależnienia do listy chorób psychicznych już pod koniec zeszłego roku. Później niejednokrotnie alarmowała, że takie problemy stają się coraz poważniejsze. W końcu, pomimo protestów różnych organizacji growych, postanowiła dodać uzależnienie od gier za zaburzenie psychiczne.

WHO uznaje uzależnienie od gier za chorobę psychiczną. Powstaje pierwsza publiczna placówka lecząca zaburzenie - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?