News

Chiński rząd wprowadza zakaz grania dla nieletnich po godzinie 22:00

Maria Wawrzyniak, 07.11.2019 18:50 2

Zdecydowano się wprowadzić coś na zasadzie godziny policyjnej dla nieletnich w sprawie grania przez internet. Ale to nie wszystko.

Zgodnie z wczorajszym artykułem BBC News, chiński rząd zdecydował się wprowadzić godzinę policyjną dla nieletnich graczy. Obywatele poniżej 18. roku życia mają kategoryczny zakaz grania przez internet między godziną 22:00 a 8:00. To jednak nie jest jedyna regulacja, bowiem niepełnoletni gracze nie mogą również przekroczyć 90 grania w dni powszednie oraz 180 minut w dni wolne od szkoły i w święta. Decyzje chińskiego rządu mają na celu walkę z uzależnieniem od gier wideo – ostatnimi czasy jest to dość gorący temat, na początku października pisaliśmy chociażby o otwarciu pierwszej kliniki zajmującej się między innymi leczeniem zaburzenia grania. Ponadto w 2022 roku wejdzie w życie nowa klasyfikacja chorób, która uwzględni nadmierne granie w gry wideo jako pełnoprawną chorobę. Zaznaczmy jednak, że Chiny są przecież jednym z największych rynków w branży – decyzje rządu prędzej czy później (raczej prędzej) mocno odbiją się na producentach oraz wydawcach.

Jednocześnie jest to kraj, który prawdopodobnie najbardziej walczy z uzależnieniem od gier – Chiny wprowadziły również regulacje w sprawie walki z mikropłatnościami oraz wydawaniem realnych pieniędzy na popularne tytuły, szczególnie przez nieletnich. Według oficjalnych wytycznych gracze w wieku od 8 do 16 lat mogą wydawać na gry (lub subskrypcje, przedmioty kosmetyczne) łącznie 200 juanów miesięcznie, co daje około 115 złotych. Starsi użytkownicy mają prawo sypnąć dwukrotnie większą kwotą, więc mogą zaszaleć. Dzieciaki poniżej 8 roku życia nie mogą natomiast wydawać pieniędzy na gry w ogóle. A jakby tego było mało, w zeszłym roku wprowadzono dodatkowo prawną regulację liczby nowych gier dla wielu graczy – państwo zdecydowało się wstrzymać zatwierdzanie nowych tytułów aż przez dziewięć miesięcy.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze