Informacje

Xenonauts-2 sfinansowane na Kickstarterze w pół dnia

... Małgorzata Trzyna

Gracze mogą pobrać demo ze strony Kickstartera.

Xenonauts-2 zostało zapowiedziane jeszcze w 2016 roku. Teraz ekipa Goldhawk Interactive wystartowała ze zbiórką na Kickstarterze - wymaganą kwotę udało się zebrać w ciągu 8,5 godziny. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 28 dni, a więc jeszcze sporo czasu, by dorzucić coś od siebie. Można też pobrać demo i przekonać się, na jakim etapie są prace, rozgrywając pojedynczą misję.

- Miałem spore obawy tego poranka związane z kampanią - powiedział Chris England, szef Goldhawk Interactive. - Rynek gier jest teraz dużo bardziej zatłoczony w porównaniu z czasami, gdy zaczynaliśmy prace nad pierwszą odsłoną Xenonauts, a Kickstarter nie jest nowym sposobem na finansowanie nowych gier, tak jak w 2012 roku, kiedy startowaliśmy z poprzednią kampanią. Zastanawialiśmy się, czy gracze będą jeszcze zainteresowani Xenonauts-2, zwłaszcza że minęło już cztery lata od premiery pierwszej części. Bardzo się cieszymy, że obawy były bezpodstawne. Wasze wsparcie jest dla nas niesamowite - wiele dla nas znaczy, że tak wiele osób postanowiło nam zaufać i nas wesprzeć. Chcielibyśmy szczerze podziękować wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do kampanii.

Xenonauts-2 to "symulator strategicznej obrony planety", w którym kierujemy tajnymi siłami wojskowymi w celu ochrony planety przed przybyszami z kosmosu. Gra zaoferuje ogromne możliwości strategiczne/taktyczne, pozwoli zarządzać zarówno pracownikami w bazie, jak i oddziałami na polu walki. Rozgrywka będzie przypominać rozwiązania z klasycznych gier X-Com z lat 90.

Xenonauts-2 sfinansowane na Kickstarterze w pół dnia - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?