Felieton

Kolejna gra Rusty Lake oraz film sfinansowane w ciągu 9 godzin

Małgorzata Trzyna, 06 maja 2018 14:49 0

Nowy projekt, zatytułowany Paradox, to film i gra składająca się z dwóch rozdziałów, z czego pierwszy będzie darmowy.

Na Kickstarterze ruszyła zbiórka na Paradox - kolejną grę Rusty Lake (wywołujący gęsią skórkę escape room, z mechaniką point and click) oraz towarzyszący projektowi krótkometrażowy film. Celem było zgromadzenie 15 000 euro - cel ten osiągnięto w ciągu zaledwie dziewięciu godzin. Twórcy podziękowali za niesamowite wsparcie i podkreślili, że w ten sposób zyskali ogromną motywację, by opracować możliwie najlepszą grę i film. Obiecali również dodać więcej nagród.

Krótkometrażowy (15-minutowy) film będzie do obejrzenia za darmo na YouTube, z kolei gra będzie liczyć dwa rozdziały, z czego pierwszy zostanie udostępniony bezpłatnie. W filmie znajdą się nawiązania do poprzednich gier oraz wskazówki do wykorzystania w najnowszej odsłonie.

Historia skupi się na detektywie, który został uwięziony w dwóch różnych światach i stara się znaleźć drogę ucieczki. Gra będzie powiązana z filmem w unikatowy sposób - przez telewizję, telefon, magnetofony itp. Znajdziemy w niej mnóstwo przedmiotów i zagadek. Będziemy mogli dotrzeć do kilku możliwych zakończeń. Premiera planowana jest na sierpień.

Część gier z serii Rusty Lake jest dostępna bezpłatnie, nieco ambitniejsze tytuły można kupić za niewielką kwotę. Zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę Rusty Lake.

Paradox zapowie w marcu nową odsłonę Vampire: The Masquerade?
Paradox Interactive nie zrezygnuje ze Steam
Europa Universalis IV - rozszerzenie Mandate of Heaven do wypróbowania za darmo przez tydzień
Reżyser Stellaris zaczyna pracę nad "tajnym projektem" w Paradox
najnowsze