News

Cyberpunk 2077 - CD Projekt RED technologicznie gotowe na nową generację konsol

Katarzyna Dąbkowska, 22.03.2018 12:28 8

Kiciński potwierdza wiele informacji o grze.

Podczas ujawniania wyników finansowych CD Projekt RED, Adam Kiciński stwierdził, że bardzo chciałby powiedzieć nieco więcej na temat nadchodzącej gry Cyberpunk 2077. Dodał jednak, że nie może zapowiadać zapowiedzi. Ostatecznie jednak prezesowi zarządu nieco się na temat gry wymsknęło.

Ostatnio jak zapewne pamiętacie, pojawiły się plotki o tym, że Cyberpunk 2077 zadebiutuje nie tylko na konsolach obecnej generacji, ale również na PlayStation 5 i nowym Xboksie. Informacje zdają się potwierdzać słowa Kicińskiego, który powiedział, że następna generacja nie została jeszcze ogłoszona, ale potwierdził, iż jego studio jest technologicznie gotowe do działania z przyszłymi generacjami. Gra została opracowana w taki sposób, aby wykorzystać przyszły, bardzo potężny sprzęt.

Kiciński potwierdził również, że będziemy mogli stworzyć własną postać w grze i wybierać pomiędzy różnymi klasami. Powiedział też, że gra będzie opierała się przede wszystkim na trybie dla pojedynczego gracza, jak to miało miejsce przykładowo w przypadku gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Nie zaprzeczył jednak informacjom o możliwości dodania do gry trybu multiplayer. Na tę chwilę, jak twierdzi, twórcy rozważają dodanie wielu elementów. Niewykluczone nawet, że pojawi się tam tryb battle royale, jak w PUBG. Potwierdził ponownie, że w grze nie uświadczymy mikropłatności. Dodał także, iż dodanie Geralta do zespołu bohaterów w Soul Calibur VI miało jedynie funkcję promocyjną i nie wiązało się z żadnymi dodatkowymi dochodami dla studia. Kiciński został zapytany również o Nintendo Switch. Powiedział, że aktualnie CD Projekt RED nie ma planów wydawania gier na tę platformę i skupia się wyłącznie na PC i mocniejszych konsolach, jednak nie wyklucza również, iż w przyszłości jego firma może przemyśleć również tę kwestię.

najnowsze