News

Geralt z Rivii w Soul Calibur VI! Bandai Namco prezentuje umiejętności Wiedźmina

Michał Grabowski, 15.03.2018 14:00 17

Miecze, znaki i pojedynki w zamku Kaer Mohren, a do tego znana melodia autorstwa zespołu Percival.

Bandai Namco oraz CD Projekt RED ogłosili, że Geralt z Rivii zasili szeregi bohaterów w grze Soul Calibur VI! Gra ma pojawić się na półkach sklepowych jeszcze w 2018 roku.

-Geralt został wyszkolony w elitarnej Szkole Wilka i uważany jest za jednego z najniebezpieczniejszych pogromców potworów. Posiada nadludzki refleks oraz siłę, jak również niesamowite umiejętności walki mieczem. Gracze, którzy wybiorą Geralta będą mogli skorzystać z charakterystycznego stylu walki - połączenia szermierki, eliksirów wzmacnających umiejętności oraz magii bojowej.

Twórcy zapowiadają również powrót Douga Cockle - aktora, który wcielił się w rolę Geralta w angielskiej wersji gry Wiedźmin III: Dziki Gon. Dodatkowo, w Soul Calibur VI będziemy mogli zawalczyć na arenie znajdującej się w zamku Kaer Morhen, jak również usłyszeć w trakcie walki utwór Hunt or be Hunted autorstwa Marcina Przybyłowicza i zespołu Percival.

-SOUL CALIBUR jest doskonale znany w świecie bijatyk z przyjmowania kultowych postaci gościnnych. Kiedy zwrócono się do nas z pomysłem połączenia obu światów, uznaliśmy że społeczność będzie się doskonale bawić, grając wiedźminem - stwierdził Marcin Momot, kierownik ds. społeczności w CD PROJEKT RED.

-Współpracowaliśmy z grafikami z BANDAI NAMCO, aby wiernie odtworzyć Geralta i udostępniliśmy oryginalne zasoby z Wiedźmina 3, takie jak model wiedźmina, animacje czy uzbrojenie. Myślę, że BANDAI NAMCO doskonale się spisało, ujmując wszystkie szczegóły i wprowadzając Geralta do serii SOULCALIBUR w sposób, który na pewno spodoba się fanom obu serii.

Producent gry Soul Calibur IV, Motohiro Okubo, również cieszy się z możliwości współpracy z CD Projekt Red.

-Dzięki świetnej współpracy z CD PROJEKT RED, udało nam się w pełni zintegrować styl walki i wygląd Geralta z grą. Nie możemy się już doczekać, kiedy fani serii SOULCALIBUR z całego świata powitają Geralta z otwartymi ramionami..

Inną ciekawostką może być fakt, że wraz z ujawnieniem oficjalnego logo produkcji zaprezentowano również grafikę, która pojawi się na okładce gry.

Soul Calibur VI zmierza na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

A tak jeszcze od siebie... Pamiętacie czasy, gdy na okładce do Soul Calibur II pojawiały się kultowe postacie z poszczególnych platform, które gościnnie wystąpią w grze np.: Heihachi Mishima dla wersji na PlayStation 2 czy Link z The Legend of Zelda dla wersji na Nintendo GameCube?

Żyjemy w ciekawych czasach, gdy postać z kultowej, polskiej gry pojawia się na okładce innej, kultowej serii ;)

najnowsze