News

Space Hulk: Tactics - taktyczna gra w uniwersum Warhammera 40K ukaże się jeszcze w tym roku

Małgorzata Trzyna, 02.02.2018 14:59 1

Cyanide i Focus Home Interactive udostępnili na dzień dobry garść screenów.

Focus Home Interactive i Cyanide zapowiedzieli nową, turową strategię osadzoną w uniwersum Warhammera 40,000 - Space Hulk: Tactics. Jak łatwo się domyślić, w grze przeniesiemy się do miejsca przypominającego wysypisko śmieci, gdzie nie zabraknie asteroid, zniszczonych statków kosmicznych i odpadków, by toczyć tam krwawe walki jako oddział Space Marines lub zabójcze Genokrady. Każda z frakcji otrzyma własną, fabularną kampanię.

Zasady w grze będą oparte na regułach znanych z popularnej gry planszowej. Wykorzystywany będzie również unikatowy system Kart, dzięki którym będziemy mogli dostosować nasz oddział przed rozpoczęciem starcia czy przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wykorzystując w odpowiednim momencie umiejętności, które wpłyną na rozgrywkę.

Space Hulk: Tactics pozwoli bawić się w trybie wieloosobowym i dowodzić Genokradami lub różnymi jednostkami Space Marines: Blood Angels, Space Wolves, Ultramarines czy Dark Angels. Gracze otrzymają także narzędzia do tworzenia map, na których wyznaczą własne cele do zrealizowania. Mapami będzie można dzielić się z innymi użytkownikami, by grać z nimi online. Będzie można także zmierzyć się ze sztuczną inteligencją. Wszystko to z poziomu gry.

Premiera Space Hulk: Tactics planowana jest na 2018 rok.

najnowsze

Capcom wskrzesi uśpione marki

Sukcesy Devil May Cry 5 i remake’u Resident Evil 2 zachęciły Capcom do sięgnięcia wgłąb własnego portfolio i wyciągnięcia z niego tytułów mocno zakurzonych.