Informacje

Microsoft szykuje się do przejęcia Electronic Arts?

... Michał Grabowski

Według serwisu Polygon w grę wchodziły również Valve oraz PUBG Corp.

Microsoft szykuje się do przejęcia Electronic Arts? - obrazek 1

Na łamach serwisu Polygon opublikowany został artykuł na temat problemów Microsoftu z tytułami na wyłączność na Xbox One. W 2018 roku zapowiedziane zostały na tę chwilę tylko trzy tytuły - State of Decay 2, Crackdown 3 oraz Sea of Thieves, które będą również dostępne w usłudze Xbox Game Pass.

Trudno jest mówić jednak o równej walce z ofensywą Sony, które stale przypomina nam o najważniejszych tytułach w tym roku. Wśród nich znajdą się m.in. God of War, Spider-Man czy Detroit: Become Human. Dodatkowo, w ostatnich miesiącach skasowane zostało Scalebound od Platinum Games oraz Fable Legends zamkniętego studia Lionhead.

Sytuacja jest na tyle poważna, że Microsoft stale poszukuje sposobów na to, aby stawić czoła konkurencji. Dziennikarzowi serwisu Polygon udało się jednak dotrzeć do informacji, które mówią o planie prawdopodobnych przejęć firm przez giganta z Redmond:

-Naświeższa informacja, którą można było usłyszeć ze źródła bliskiemu firmie Microsof, mówi o Electronic Arts. Pojawiały się również pogłoski na temat Valve oraz koreańskiego oddziału PUBG Corp., z którym Microsoft podpisał w ubiegłym roku czasową umowę na wyłączność ich hitowego survivalowego shootera PlayerUnknown's Battlegrounds

Dodatkowowo, dyrektor SuperData Research Joost van Dreunen twierdzi, że możemy spodziewać się zapowiedzi Microsoftu w najbliższych miesiącach.

Na razie warto do tych rewelacji podchodzić z dystansem, ale może być coś jednak na rzeczy. Przecież niedawno sam Phil Spencer uspokoił graczy słowami, iż wie o inwestowaniu w gry na wyłączność.

Być może to zwiastuny trzęsienia ziemi, które nastąpi w najbliższym czasie? Jak myślicie?

Microsoft szykuje się do przejęcia Electronic Arts? - obrazek 2