Informacje

W PUBG nadciąga kolejna fala banowania oszustów

... Małgorzata Trzyna

Twórcy pracują także nad poprawkami w niebieskiej strefie.

W PUBG nadciąga kolejna fala banowania oszustów - obrazek 1

- Niedawno odkryliśmy nowy schemat zachowania oszustów - ogłosiło PUBG Corporation. - W tym tygodniu przeanalizowaliśmy dane z rozgrywki 10 milionów graczy i ukończyliśmy analizę dziesiątków milionów logów. W ten sposób zdołaliśmy zidentyfikować 100 000 przypadków zachowań wskazujących na oszukiwanie, teraz mamy pewność, że próbowano wywrzeć negatywny wpływ na naszą grę. Odpowiedzialni za to gracze zostaną zbanowani równocześnie. Jest to przykład dodatkowych środków, jakie będziemy wykorzystywać poza podstawowymi sposobami wykrywania oszustw. Będziemy sprawdzać dane, tak jak teraz, nawet jeśli oznacza to dla zespołu antyoszustowego przeglądanie ręcznie setek miliardów logów.

Twórcy zapewnili również, że będą szukać i wykorzystywać nowe sposoby wykrywania i banowania oszustów, nieustannie wzmacniać zabezpieczenia. Podjęto również akcje mające na celu zastosowanie prawnych środków w niektórych krajach przeciwko twórcom i dystrybutorom narzędzi pozwalających na oszukiwanie.

Ekipa przeprosiła także za bug, przez który podczas oglądania powtórek przeciwnik wygląda tak, jakby jego broń nie miała odrzutu (przez co może być niesłusznie zaraportowany). Błąd ma zostać naprawiony w przyszłym patchu.

W ostatniej aktualizacji wprowadzono także zmiany w niebieskiej strefie: zmniejszono nieco prędkość jej zawężania się od połowy meczu; zwiększono natomiast obrażenia na sekundę, jakie otrzymają gracze w ostatniej niebieskiej strefie.

W PUBG nadciąga kolejna fala banowania oszustów - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?