Informacje

Oszustwa w PUBG: Tencent współpracuje z policją, winnym grozi do 5 lat więzienia

...

Jeśli sądziliście, że za tworzenie oprogramowania pomagającego oszukiwać w grach nie grożą poważne konsekwencje, to żyliście w błędzie.

Oszustwa w PUBG: Tencent współpracuje z policją, winnym grozi do 5 lat więzienia - obrazek 1

Tencent nie zamierza patyczkować się z twórcami oprogramowania pozwalającego oszukiwać w PlayerUnknown's Battlegrounds. Medialny gigant podjął współpracę z chińską policją celem wytropienia i doprowadzenia takich osób przed wymiar sprawiedliwości. Akcja przynosi już pierwsze skutki - zatrzymano 120 osób w 30 indywidualnych sprawach. Zgodnie z chińskim prawem za zakłócanie sieci komputerowych (a tego typu działalność podpada pod ten właśnie paragraf) grozi do pięciu lat więzienia.

Dyrektor kreatywny PUBG Brendan Greene w niedawnym wywiadzie dla Kotaku przyznawał, że większość osób oszukujących w grze pochodzi z Chin. - Wielki rynek oszustów jest nie tylko w Chinach, ale i na całym świecie. Wygląda jednak na to, że oszukiwanie w grach w Chinach jest nieco bardziej akceptowalne. Również geograficznie mają po prostu znacznie więcej takich osób niż w pozostałych zakątkach świata - mówił.

Przypomnijmy, że PUBG Corp. wprowadziło niedawno system pomagający namierzyć oszustów w PUBG. Twórcy gry nie są też skąpi w rozdawaniu banów.

Oszustwa w PUBG: Tencent współpracuje z policją, winnym grozi do 5 lat więzienia - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?