News

Twórcy PUBG wprowadzają system ułatwiający raportowanie nieuczciwych graczy

Małgorzata Trzyna, 09.01.2018 15:40 1

Oszustów można raportować bezpośrednio, korzystając z opcji replay - na razie na serwerze testowym.

Twórcy PlayerUnknown's Battlegrounds nie patyczkują się z oszustami, niedawno liczba zbanowanych użytkowników przekroczyła 1,5 miliona. Teraz ekipa wprowadza nową funkcję ułatwiającą raportowanie podejrzanych graczy:

- Obecnie mamy testową wersję funkcji (po zakończeniu testów pojawi się ona na wszystkich serwerach), pozwalającej na bezpośrednie raportowanie innych graczy, za pośrednictwem opcji replay. Oznacza to, że nie trzeba już ginąć z rąk osoby podejrzewanej o oszukiwanie, by móc skorzystać z wbudowanego w grę narzędzia do raportowania. Zachęcamy was do korzystania z tego narzędzia, jako że jest to efektywny sposób zwrócenia nam uwagi na graczy, którzy psują wam zabawę.

Ekipa zapewniła również, że pracuje nad wydajnością gry od momentu opublikowania wersji 1.0. Jedną z poprawek jest zmniejszenie zasięgu widzenia podczas przebywania w powietrzu, co poprawi wydajność po stronie serwera i po stronie klienta na początku meczu.

Twórcy dodadzą także dwie nowe skrzynki (na razie na serwerze testowym). Jedną z nich będzie można otworzyć bez spełniania dodatkowych warunków, inna będzie wymagać klucza. Każdy użytkownik testowego serwera otrzyma 100 000 BP oraz 6 kluczy Early Bird, by móc sprawdzić, co kryje się w skrzynkach - będą to nadal wyłącznie kosmetyczne przedmioty, nie dające żadnej przewagi w grze. Szansa na otrzymanie którejś z dwóch nowych skrzyń za BP będzie znacznie większa. Otrzymane na serwerze testowym BP, klucze i przedmioty nie zostaną przeniesione na zwykłe serwery.

najnowsze