Informacje

Zaburzenia grania to coraz poważniejszy problem - alarmuje WHO

...

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) planuje wpisać na oficjalną listę chorób zaburzenia grania i granie hazardowe. Zjawisko to jest coraz powszechniejsze.

Zaburzenia grania to coraz poważniejszy problem - alarmuje WHO - obrazek 1

Jak informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku, zaburzenia grania znalazły się na liście schorzeń, które WHO planuje dołączyć do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Ponieważ opis wspomnianego pojęcia jest dość ogólnikowy, serwis GamesIndustry postanowił uzyskać od Światowej Organizacji Zdrowia nieco precyzyjniejszą definicję. "Istnieją narastające i dobrze udokumentowane dowody klinicznej istoty takich stanów oraz rosnącego popytu na ich leczenie w różnych częściach świata" - alarmuje przedstawiciel organizacji.

"Używanie internetu, komputerów, smartfonów i innych urządzeń elektronicznych drastycznie wzrosło w ciągu ostatnich dekad. Choć wzrost ten zapewnia oczywiste korzyści użytkownikom - jak choćby wymianę informacji w czasie rzeczywistym - problemy zdrowotne jako rezultat przesadnego użytkowania również jest zauważalny. W wielu państwach problem osiągnął rangę znaczącej publicznej obawy na polu zdrowia" - dodaje.

Zaburzenia grania to coraz poważniejszy problem - alarmuje WHO - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?